У боротьбі з природою: чи вдалося людству створити матеріал твердіше алмаза

20 січня 2016, 16:01
Вчені давно працюють над створенням матеріалу, який за твердістю перевершив би алмаз. Чи вдалося їм досягти успіху? Це питання підняв науковий співробітник Кембріджського університету Пол Коксон у статті для IFLScience

Алмаз є найтвердішим мінералом в світі. Однак при нагріванні понад 800℃ на повітрі він окислюється, що накладає деякі обмеження на використання алмазів в промислових цілях.

Відео дня

"Ці обмеження сприяли зростанню інтересу до розробки нових, хімічно стабільних, надтвердих матеріалів на заміну", - пише Коксон, додаючи, що до теперішнього часу вчені змогли створити кілька матеріалів, які мають потенціал для заміни алмазу.

Кубічний нітрид бору. Нова модифікація нітриду бору була синтезована в 1957 році. Вона володіє більшою термостійкістю, ніж алмаз, проте поступається йому у твердості. Кубічний нітрид бору застосовується в автомобілебудуванні та аерокосмічної індустрії.

Синтетичні алмази. Вони також з'явилися на світ у 50-х роках минулого століття. Синтетичні алмази можуть бути більш твердими, ніж натуральні. У 2014-му групі китайських вчених вдалося вивести такі алмази. Матеріал, який вони отримали, був не тільки твердіше натуральних алмазів, але і витримував більш високі температури.

Q-carbon. Цей матеріал з'явився на світ лише в минулому році. Його синтезували вчені з університету Північної Кароліни (США). Q-carbon твердіше алмаза і володіє ферромагнетизмом. Тим не менш, самі творці ще не до кінця знайомі з властивостями нового матеріалу.

Показати ще новини
Радіо NV
X