У болгарській в'язниці знайшли стародавній скарб із тисяч монет

3 грудня 2018, 08:01

Ув'язнені з Плевенській в'язниці на півночі Болгарії виявили великий скарб османських срібних монет.

Вони проводили сільськогосподарські роботи на території в'язниці і спочатку викопали кілька монет, повідомляє The History Blog.

Після розкопок з'ясувалося, що монети були зібрані в двох великих горщиках і заховані приблизно в 19 столітті. Вчені виявили 7 046 монети вагою в цілому 18,4 фунтів (більше 8 кілограмів).

Відео дня

В основному в скарбі знаходилися монети акче, які були платіжним засобом на території Османської імперії до 1687 року. Зібрані монети відносяться до різних історичних епох і швидше за все їх збирали кілька поколінь болгар.

"Вони різні і різної номінальної вартості, і вони, ймовірно, збиралися протягом багатьох років. Цікаво, що в той час ця сума грошей могла дозволити купити три будинки в Одріні, який вважався головним містом в сьогоднішній європейській Туреччині", - говорить археолог Володимир Найдєнов.

Відзначається, що це вже третій скарб з монетами, який знайшли в Болгарії в 2018 році. В одному випадку це були монети 18 століття, а в іншому - татарський скарб приблизно 1400 року. Монет в скарбах було набагато менше, зате скарби містили прикраси.

Монети та горщики тепер знаходяться в Регіональному історичному музеї Плевен, де вони будуть ретельно очищені, збережені і відновлені. Нумізмати аналізуватимуть їх, щоб визначити якомога точніше дату і місце карбування. Вони також сподіваються дізнатися більше про те, коли і чому вони були заховані.

Раніше НВ повідомляло, що біля узбережжя Болгарії археологи знайшли судно, яке, на їхню думку, є найстарішим свідченням корабельної аварії на дні Чорного моря. Судячи з усього, 23-метровий корабель пролежав на дні понад 2400 років.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X