Будували підземний паркінг. У Белграді знайшли поховання часів Римської імперії

4 липня, 15:00
Розкопки в центрі столиці Сербії (Фото:Белградський міський музей)

Розкопки в центрі столиці Сербії (Фото:Белградський міський музей)

Копаючи яму для паркувального комплексу, будівельники натрапили на залишки стародавнього акведука і кілька розкішних поховань. Виявилося, все це — спадщина Стародавнього Риму.

Розкопки в центрі Белграда тривають із березня і знаходження гробниць не було несподіванкою, оскільки схожі знахідки вже робили поблизу 40 років тому.

Але виявлення 14 поховань і акведука все одно дуже важливе, пишуть археологи, адже вони дають поживу для вивчення минулого Белграда, коли територія цього міста ще входила до складу Римської імперії.

Відео дня

Белградський міський музей
Фото: Белградський міський музей

У ті часи тут було місто Сингідунум. Воно дуже швидко стало одним із головних поселень римської провінції Мезія — прикордонного регіону на південь від річки Дунай. Там були розміщені гарнізони солдатів щонайменше з двох римських легіонів. Вони захищали цю територію від вторгнень даків, дарданців, скордисків та інших ворожих племен.

Потім Сингідунум став центром римського християнства в регіоні і якийсь час був частиною Східної Римської імперії (також відомої як Візантійська імперія). Але 441 року він загинув від навали гунів, які спалили місто дотла і поневолили його жителів.

Показати ще новини
X