У 2016 році на Землі зафіксували новий температурний рекорд

19 січня 2017, 01:36
У 2016 році на планеті було встановлено черговий температурний рекорд, повідомляє DW з посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США

Згідно з повідомленням, середня температура на Землі 2016 року була на 0,94 градуса за Цельсієм вищою, ніж у середньому за ХХ століття, а також на 0,04 градуса за Цельсієм вищою, ніж попереднього року, коли також було встановлено температурний рекорд.

Відео дня

"Від початку ХХІ століття щорічний рекорд температури у світі був побитий п'ять разів - у 2005, 2010, 2014, 2015 та 2016 роках", - зазначає Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.

За даними відомства, національні температурні рекорди були зафіксовані минулого року в Індії, Кувейті та Ірані. Також значно пришвидшилося танення криги в Арктиці.

Основною причиною глобального потепління експерти вважають спалювання таких вичерпних джерел енергії, як нафта та газ, внаслідок чого у повітря викидаються парникові гази (вуглекислий газ, метан та інші).

Ще одним чинником, що впливає на зростання температури у світі (але незначно, якщо порівнювати з діяльністю людини), є феномен Ель-Ніньйо над Тихим океаном.

Напомним, в Киеве июль 2016 года отметился в истории метеонаблюдений уникальным перепадом температуры воздуха, которая с максимума +35,4°С 17 июля за четыре дня опустилась до +18,2°С.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X