Турецькі вчені вважають, що знайшли могилу Санта-Клауса

6 жовтня 2017, 09:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Турецькі археологи заявили, що знайшли могилу святого Миколая Мірлікійського, який став прообразом Санти

Святий Миколай був у четвертому столітті єпископом в місті Міри Лікійські на території нинішньої Туреччини, пише Science Alert.

Поруч з руїнами цього міста зараз розташовується невелике містечко Демре, в якому на території древньої церкви і знаходиться могила святого. Принаймні, в цьому переконані місцеві археологи. Однак, дослідники поки не можуть дістатися безпосередньо до останків.

Відео дня

"Храм в підземеллі церкви дійшов до наших днів у хорошому стані. Думаємо, що шкоди йому не нанесено. Але туди складно зайти, так як на вході покладена мозаїка. Спочатку її потрібно досліджувати шматочок за шматочком, і тільки потім оглядати поховання", - розповів Джеміль Карабайрам, завідувач відділом історичних пам'яток в Антальї.

Якщо археологи мають рацію, це може означати, що підручники з історії та історії релігії потрібно буде переписувати. Традиційно вважалося, що останки святого Миколая були перевезені в місто Барі в Італії італійськими купцями в 1087 році, близько 700 років після його смерті.

Відповідно до цієї інтерпретації, контрабандисти вкрали його кістки, щоб зберегти їх в той період, коли місто перебувало під загрозою нападу турків-сельджуків. Але, згідно з нинішньою гіпотезою, ці кістки не були останками єпископа. За єпископа прийняли іншого священика, який був похований в тій самій церкві. Новий склеп вдалося виявити тільки зараз, за допомогою сканера і радара.

У той же час, багато вчених не згодні з гіпотезою турецьких дослідників. Вони запевняють, що "якщо реліквії будуть знайдені, вони повинні бути датовані та розглянуті міжнародними експертами. Тому що турки, звичайно, дуже зацікавлені в розвиткові туризму".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X