Тупикова гілка. Викопні види з Південної Африки, ймовірно, не були предками людини

11 травня 2019, 08:06
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Статистичне дослідження показує низьку ймовірність того, що викопні види гомінідів з Південної Африки є предками людини.

До такого висновку палеонтологи з університету Чикаго дійшли після вивчення останків схожого на мавпу південноафриканського Australopithecus sediba, пише Phys.org.

Палеонтологи прийшли до висновку, що Australopithecus afarensis, представлений знаменитим скелетом "Люсі", як і раніше є найбільш імовірним предком роду Homo.

Відео дня

Перші скам'янілості A. sediba були знайдені поблизу Йоганнесбурга в 2008 році. З тих пір були виявлені сотні фрагментів виду, які датуються приблизно двома мільйонами років тому.

Найдавніше відоме викопне Homo, щелепа безіменного виду, знайденого в Ефіопії, передує A. sediba на 800 000 років. Незважаючи на це невідповідність, дослідники, які виявили A. sediba стверджували, що це предковий вид для Homo. Однак, згідно з новим аналізом, цей зв'язок є малоймовірним.

"Ми думали, що зробимо ще один крок, щоб з'ясувати, наскільки це ймовірно, і наші результати показують, що ймовірність близька до нуля", - відзначають автори роботи.

Вчені визначили, що австралопітеки виду Afarensis є найкращим кандидатом на роль прямих предків роду Homo. Наприклад, скам'янілості A. afarensis були датовані віком близько трьох млн років, що дуже близько до віку першої щелепи людини. Риси щелепи також нагадують риси A. afarensis досить близько, щоб можна було припустити, що це був саме прямий нащадок.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X