Цивілізацію Стародавнього Єгипту могли погубити виверження вулканів

18 жовтня 2017, 21:57
Дослідники простежили взаємозв'язок соціальних потрясінь в Стародавньому Єгипті і вивержень вулканів навіть на іншому боці земної кулі

Група істориків зв'язали сліди вулканічних подій, виявлених в крижаних кернах з сезонними характеристиками повеней Нілу, річки, від якої залежало життя древніх єгиптян, пише Science Alert.

Відео дня

Вулкани не повинні були вивергатися прямо у дворі, щоб бути серйозною проблемою. Зола і частки сірки можуть утворювати аерозолі, які розсіюються в стратосфері, відбиваючи сонячне світло таким чином, що це впливає на температуру і опади далеко від місця виверження.

Ірландські історики припускають, що виверження вулканів придушили мусони, які викликали щорічні розливи Нілу і завдяки яким його узбережжя залишалося родючим. Неврожаї привели до голоду і хвилювань, які привели до падіння єгипетської династії Птолемеїв.

"Коли повені в заплаві Нілу були досить сильними, його долина була одним з найбільш родючих і багатих місць на всій території стародавнього світу. Але річки, як відомо, схильні до швидких змін. Виявилося, що вулкани в Ефіопії були безпосередньо пов'язані з відсутністю цих розливів під час занепаду імперії Птолемеїв", - заявив історик клімату Френсіс Ладлоу з Трініті-коледжу в Дубліні.

Окремо наголошується, що приблизно в 44 році до нашої ери, під час правління цариці Клеопатри VII, особливо потужне виверження вулкана досить далеко від Африки викинло в атмосферу стовп попелу і гарячих газів, тим самим придушивши мусони і породивши серйозний голод.

Раніше НВ повідомляло, що поблизу Каїра виявили обеліск віком чотири тисячі років. Обеліск був виконаний з масивної брили червоного граніту. Канавка навколо верхньої частини обеліска вказує на те, що він був спочатку покритий мідними пластинами або золотою фольгою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X