Цікава хвороба. Вчені з'ясували, чому первісні люди відмовилися від полігамії

13 квітня 2016, 11:48
Канадські дослідники довели, що сучасна цивілізація дотримується переважно моногамних стосунків у сім'ї з міркувань безпеки. У період становлення первісного суспільства заборона на полігамію була єдиним способом уникнути поширення хвороб, що передаються статевим шляхом

"Дослідження показує, який сильний вплив на суспільство може здійснювати поширення вірусних захворювань", - розповідає Кріс Баух з університету Ватерлоо, один з авторів дослідження.

Відео дня

Баух - математик, і, за його словами, в основі дослідження лежали саме математичні методи, що дозволили змоделювати поширення венеричних захворювань в первісному суспільстві, де переважала полігамія. А також обчислити, що єдиним способом зупинити поширення вірусів було введення моногамії.Автори дослідження вважають, що полігамія була обґрунтована поки основним засобом видобутку їжі в громадах було полювання. Чоловіки гинули на полюваннях в ранньому віці. Більше шансів залишити після себе потомство мали ті з них, хто підтримував зв'язок з великою кількістю жінок.

Однак, по мірі того, як людина ставала більш осілою, полігамія стала приносити більше проблем, ніж користі.

Змоделювавши поширення статевих інфекцій в громадах протягом 30 тис. років розвитку первісної людини, вчені побачили, що тільки перехід до моногамії міг вберегти суспільство від вимирання. Адже такі інфекції в першу чергу б'ють по репродуктивних функціях людини.

В ті часи не було ні антибіотиків, ні презервативів, внаслідок чого люди були абсолютно беззахисні перед інфекціями. Перехід до моногамних відносин під тиском нових релігійних та інших цінностей був єдиним способом виживання, відзначають автори дослідження.

Втім, вони визнають, що їхня гіпотеза не може вважатися доведеною, поки не буде знайдено підтвердження більш широкого розповсюдження венеричних хвороб серед представників давніх груп мисливців, ніж серед більш пізніх громад.

Показати ще новини
Радіо NV
X