Це не ми. У небі над Липецьком помітили величезну вогняну кулю

22 червня 2018, 10:16

21 червня жителі п'яти областей Центральної Росії помітили в небі яскравий об'єкт, який спалахнув, а потім згорів в атмосфері.

Астрономи припускають, що це був суперболід природного походження, пише N + 1.

О 4:20 за московським часом над Воронезькою, Липецькою, Тульською, Курською і Орловською областями був помічений яскравий об'єкт. Його політ супроводжувався появою спалаху, схожий на той, який спостерігався при падінні Челябінського метеорита. Тривалість яскравої фази склала близько 4 секунд.

Відео дня

Точних відомостей про падіння об'єкта наразі немає. Палаючий об'єкт потух ще до того, як досяг землі - тому зараз не можна сказати, чи спостерігали росіяни метеорит (тобто тіло, що впало на поверхню) або болід (тобто небесне тіло, яке згоріло в атмосфері).

Небесне тіло, вважають астрономи, швидше за все, має природне походження.

"З імовірністю 90 відсотків можна стверджувати, що це звичайний природний метеороїд діаметром близько 1-3 метрів. Чому це не космічне сміття? Справа в тому, що зазвичай космічне сміття - це супутники, запущені на орбіту навколо Землі, тому вони досить полого обертаються і повільно входять в атмосферу. Завдяки цьому їхня траєкторія польоту в атмосфері досить довга - падіння космічного сміття триває, в середньому, 10-20 секунд, а то і 30 секунд. Тут ми бачимо швидкий різкий вхід тривалістю близько трьох, максимум п'яти секунд. Відповідно, кутові швидкості тут явно більш ніж 8 кілометрів на секунду, максимальної швидкості космічних апаратів на орбіті навколо Землі, тому варіант з космічним сміттям ми можемо відразу виключити ", - коментує Станіслав Короткий, російський астроном, завідувач науковою роботою Астрономічної станції ТАУ.

"На природне походження також вказує димчастий слід, який дуже схожий на слід Челябінського метеорита. Швидше за все, це кам'яне тіло.Наразі ми можемо називати його суперболідом, тому що він дуже яскравий - його блиск становить близько -25 зоряної величини, майже як у Сонця", - додав астроном.

"Висока вірогідність того, що уламки долетіли до Землі. Видно спалах, це момент розвалу основного тіла. За моїми оцінками, найбільші уламки повинні бути в діаметрі не більше 10-15 сантиметрів", - пояснює Станіслав Короткий.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X