Це не ми. Причиною вимирання неандертальців назвали похолодання, а не пращурів людей

28 серпня 2018, 17:08

Дослідники виявили, що періоди похолодання в Європі збігаються зі зникненням неандертальців в різних частинах континенту.

Вивчивши склад сталагмітів у печерах, вчені з'ясували, що 44-40 тисяч років тому в Європі було два посушливих і холодних періоди, і вони збігаються за часом зі зникненням неандертальців з своїх стоянок, пише Daily Mail.

Відео дня

"Йшли вони з звичних місць або вимерли, ми не можемо сказати", - сказав Міхаель Стаубвассер з Університету Кельна в Німеччині.

Неандертальці колись жили в Європі і Азії, але померли близько 40 000 років тому, всього через кілька тисяч років після того, як наш вид, Homo sapiens, прибув до Європи. Вчені давно обговорюють, що сталося, серед причин називали епідемії, зміну клімату та війну з Homo sapiens за ресурси.

Німецькі, румунські та британські геологи під керівництвом Міхаеля Стаубвассера наводять докази на підтвердження кліматичної гіпотези вимирання неандертальців. У пошуках цих доказів вчені проаналізували сталагміти в румунських печерах Аскунса і Таусоаре, які розташовані в Східних Карпатах на висоті близько тисячі метрів.

За допомогою ураново-торієвого аналізу вчені виміряли вік напливів і досліджували співвідношення ізотопів кисню і вуглецю. Виявилося, що в той час були два холодних і посушливих періоди: один настав приблизно 44,3 тисячі років тому і тривав близько тисячі років, інший почався 40,8 тисяч років тому і тривав приблизно 600 років.

Кліматичні зрушення замінили ліс чагарниковими лугами та пасовиськами, і Homo sapiens, можливо, були краще пристосовані до цього нового середовища, ніж неандертальці, тому вони могли рухатися далі після зникнення неандертальців, пишуть дослідники. Крім того, свою роль зіграв обмежений раціон неандертальців. Дослідники підкреслюють, що не йдеться про пряму конкуренцію між видами.

Раніше НВ повідомляло, що міжнародна група вчених отримала ДНК з рештків древніх людей, які були знайдені шість років тому в Денисовій печері на Алтаї. Принаймні одна людина була свого роду гібридом неандертальців і "денисовців".

ДНК, витягнута з фрагментів кісток, показала, що дівчина, чиї рештки були знайдені в знаменитій Денисовій печері на Алтаї, була донькою матері-неандерталки і денисовської людини - нині вимерлого підвиду або виду людей.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X