У пухнастому гідрокостюмі. Вчені виявили павука, який може перебувати під водою більше півгодини

12 травня, 07:21
Trechalea extensa виявився водяним павуком (Фото:Katja Schulz/cc.by)

Trechalea extensa виявився водяним павуком (Фото:Katja Schulz/cc.by)

Для більшості павуків потрапляння під воду — погана ідея. Вона загрожує тепловтратою, нестачею повітря та ризиком стати обідом для водяних хижаків. Але тропічний Trechalea extensa зумів здивувати навіть відомих зоологів.

Trechalea extensa - це павук, який проживає в Центральній та Південній Америці. Вони населяють тропічні ліси і, як і абсолютна більшість їхніх родичів, ведуть виключно наземний спосіб життя. Принаймні так вважалося досі.

Відео дня

Групі вчених із Бінгемптонського університету, Нью-Йорк, США вдалося виявити особину цього виду в Коста-Ріці. Біологи спостерігали за павуком, чим швидко виявили себе. Тварина спробувала втекти від настирливих очей, спустившись по камінню в річку.

Це здивувало біологів, оскільки раніше не було жодного свідоцтва про занурення Trechalea extensa під воду. Вони вирішили почекати, поки павук вирине — і, на подив, це сталося аж через 32 хвилини.

Це рекорд не просто для цього виду, але і для більшості павуків. Зазвичай лише рідкісні види на зразок павука-серебрянки можуть спокійно переносити занурення або навіть жити під водою. Але у них для цього є спеціальні фізіологічні механізми. Наприклад, та сама сріблянка вміє створювати навколо себе повітряний міхур, який дозволяє тварині дихати після занурення.

Ні про що подібне у Trechalea extensa поки невідомо, і тим дивніше, як павук зумів пірнути на цілих півгодини. Вчені поки не знають, як восьмилапий дайвер дихав, а ось щодо тепловтрат у них є ідеї. За словами Ліндсі Свірк, учасниці дослідницької групи, сріблясті ворсинки на тільці павука створили навколо нього гідрофобну зону, виступивши своєрідним аналогом гідрокостюму.

На думку зоологів, уміння павука занурюватись на тривалий час дає йому великий козир проти наземних хижаків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X