Тріщина не завадить. Корабель Союз МС-09, що отримав пробоїну, готові використовувати для посадки космонавтів

3 вересня 2018, 17:48

Космічний корабель Союз МС-09, який в ніч на 30 серпня отримав пробоїну в побутовому відсіку, можна використовувати для посадки космонавтів.

Про це повідомив в п'ятницю ТАСС виконавчий директор Роскосмоса по пілотованим програмам Сергій Крикальов.

Отвір в кораблі знаходиться в побутовому відсіку, а космонавти під час спуску будуть знаходиться в іншому герметичному модулі корабля. Програму польоту російського сегменту Міжнародної космічної станції, куди зараз пристикований "Союз", змінювати не планується.

Відео дня

"Союз-МС-09 можна було використовувати навіть з незакритою діркою. Навіть якби там був якийсь витік, це не перешкоджало б можливості використовувати корабель для повернення екіпажу", - сказав Крикальов. Він зазначив, що зараз, після успішного накладення латки, "нічого з програми мінятися не буде".

Як пояснив виконавчий директор Роскосмоса, отвір в Союзі знаходиться в побутовому відсіку, а космонавти під час спуску будуть знаходиться в іншому модулі корабля - герметичній капсулі. Побутовий відсік Союзу відділяється від капсули під час входження корабля в щільні шари атмосфери. "Тому саму дірку привезти на Землю ми, на жаль, не зможемо", - додав Крикальов.

Вночі у четвер, 30 серпня, на борту МКС було зафіксовано падіння тиску повітря. Пізніше встановили, що тиск падає через двохміліметрову пробоїни в корпусі корабля Союз МС-09, пристикованого до станції.

Раніше НВ повідомляло, що екіпаж Міжнародної космічної станції (МКС) поставив тимчасову марлеву латочку з епоксидною смолою на тріщину в корпусі корабля Союз. Зараз тиск на МКС стабільний.

"Тиск на МКС стабільний, екіпаж провів всі необхідні роботи на одному з двох російських космічних кораблів Союз, що пристикувався до комплексу. В результаті була закладена мікротріщина (розміром близько 2 мм), усунуто витік, який викликав незначне зниження тиску на станції", - повідомили в NASA.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X