Три українські університети втратили позиції у світовому рейтингу найкращих ВНЗ

15 вересня 2015, 15:01
У новому світовому рейтингу найкращих вищих навчальних закладів World University Rankings 2015 від авторитетної британської компанії Quacquarelli Symonds українські ВНЗ залишились на минулорічних позиціях, а деякі навіть впали нижче

Зберіг позиції Київський університет ім. Шевченка, як і в минулому році він на 421-430 місці. Натомість Харківський університет ім. Каразіна опустився на десять сходинок і перебуває на 491-500 місці.

Відео дня

Серйозніше втратив позиції Київський політехнічний інститут, скотившись з 551-600 до 601-650 місця. Також до рейтингу потрапили Сумський державний університет (втратив 50 позицій), Донецький національний університет та Харківський політехнічний інститут - які займають позицію 700+.

Перші місця світового рейтингу традиційно ділять між собою Массачусетський технологічний інститут (MIT, 1-е місце), Гарвард (2-е місце) і Кембридж і Стенфорд (обидва внз зайняли 3-ю позицію). П'ятірку замикає Каліфорнійський інститут технологій, четверте місце в рейтингу цього року не присуджувалося.

Виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний у наданому НВ прес-релізі пояснив, що рейтинг перш за все вимірює репутаційний фактор, проводячи міжнародне анкетування серед десятків тисяч представників університетської спільноти. Цей чинник "важить" майже половину у підсумковому заліку рейтингу.

За його словами, в цьому плані позиції українських університетів досить непогані.

"Харківський університет має 80 балів зі 100, Сумський університет та КПІ на рівні 60 балів, Київський університет академічна спільнота оцінює у 30 балів зі 100. Причому більшу роль грає саме оцінка від закордонних респондентів", - заявив Стадний.

Він підкреслив, що водночас українські університети мають дуже низькі позиції в інших показниках, зокрема в індексі цитування наукових статей, кількості іноземних викладачів та студентів

Раніше повідомлялося, що КПІ очолив рейтинг українських вузів, що випускають найбільшу кількість топ-менеджерів.

НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X