Той, хто біжить по лезу 2019. Що сталося з передбаченнями з культового фільму 1980-х

4 січня 2019, 07:03

2019 й є роком, про який оповідає сюжет фантастичного фільму Той, хто біжить по лезу. Через 37 років після виходу стрічки, в мережі розбирають, що автори фільму передбачили правильно, а що ні.

Якщо компанія Nike встигла запатентувати супертехнологічні кросівки до кінця 2015-го - в рік, коли вони і з'явилися по сюжетній лінії фільму Назад в майбутнє, - то з іншими художніми прогнозами, на зразок розумного одягу і літаючих машин, доведеться почекати.

Відео дня

Тепер же, користувачі мають повне право розносити інший культовий фантастичний фільм - Той, хто біжить по лезу 2019. Стрічка вийшла в 1982-му і оповідає про події вже теперішнього 2019 року, де молодий Харрісон Форд в ролі поліцейського-блейдраннера шукає дуже розумних роботів-реплікантів.

Журналіст Кріс Тейлор з видання Mashable вирішив розібрати, що автори фільму і книги, на якій він заснований, передбачили правильно, а що так і залишилося лише плодом уяви фантастів.

Кадр з фільму Той, хто біжить по лезу
Фото: Кадр з фільму Той, хто біжить по лезу

Очевидно, що ніяких роботів-реплікантів все ще немає. Так, експерименти з генною інженерією йдуть повним ходом, а недавно китайський генетик взагалі заявив про перших дітей зі зміненим геномом, але навіть якщо це і правда - повноцінних роботів-замінників людей, про яких йшлося у творі, досі не існує.

Про позаземні колонії для цих роботів-реплікантів, та тим паче про битви космічних кораблів поблизу Оріона, зі зрозумілих причин, годі й говорити як мінімум найближчі півстоліття (вибач, Ілоне).

Звичайно, штучний інтелект (ШІ) сьогодні відіграє значну роль не лише в складному космічному обладнанні, але і в нашому щоденному управлінні побутовою електронікою. Та, навіть найпотужніші ШІ-технології не те що не можуть обдурити людину, а часом навіть не розуміють, що вона від них хоче та якою мовою говорить.

Речі типу літаючих машин і повітряних магістралей, на жаль, як були фантастикою у 1982-му, так і залишилися нею у 2019-му. Наші "спіннери" є не високотехнологічними шосе, а дивом інженерної думки, заснованим на кулькових підшипниках.

Однією з небагатьох речей у фільмі Той, хто біжить по лезу, яка дійсно збулася зараз, є всюдисущна реклама. Дійсно, міські ландшафти в стилі кіберпанку і тотальної комерції тепер існують у кожній центральній частині великих мегаполісів.

Кадр з фільму Той, хто біжить по лезу
Фото: Кадр з фільму Той, хто біжить по лезу

"Але, принаймні, нам не потрібно йти у телефонну будку, якщо ми хочемо зробити відеодзвінок! І кому потрібні підприємці, що створюють репліканти корпорації Tyrell, коли у нас є Ілон Маск, який пише в Twitter про уявні колонії на Марсі, будучи під снодійним?", - іронізує Кріс Тейлор.

Якщо творець Зоряних воєн Джордж Лукас каже, що його твір повинен був надихнути людей на майбутні місії з дослідження Марса і більш далеких планет, - то більш консервативні люди вірять, що незабаром з ними будуть жити репліканти з позаземних колоній.

Благо, пару років тому вийшов сиквел основний картини - Той, хто біжить по лезу 2049, і тепер у нас в запасі ще 20 років, щоб надолужити втрачене або остаточно демонізувати будь-яку технологію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X