Тільки стіни. Вчені не знайшли в гробниці Тутанхамона ніяких потаємних кімнат

7 травня 2018, 21:06

Влада Єгипту вирішила припинити пошуки прихованих приміщень в гробниці фараона Тутанхамона.

Дослідники провели сканування стін гробниці, яке показало, що в стінах немає пустот, повідомляє BBC.

Пошуки секретного приміщення почалися після того, як британський археолог Ніколас Рівз, який вивчав знімки гробниці у високій роздільній здатності, виявив під штукатуркою щось, що він вважав розмитими обрисами дверей.

Відео дня

У своїй статті "Поховання Нефертіті" вчений стверджував, що порівняно невелика усипальниця спочатку призначалася саме для Нефертіті - дружини фараона Ехнатона, батька Тутанхамона, і що її останки можуть перебувати в глибині гробниці досі. Відповідно до теорії Рівза, коли Тутанхамон раптово помер у молодому віці, його довелося поспішно ховати у зовнішній камері гробниці Нефертіті в Долині Царів на півдні Єгипту.

Після публікації сенсаційної статті Рівза було проведено радарне сканування гробниці, яке, як здавалося, підтверджує його теорію. "Ми на 90% упевнені, що кімнати там є", - заявив тоді міністр культурної спадщини Єгипту.

Однак потім власне глибоке сканування за допомогою георадара провели фахівці з Туринського університету, які прийшли до протилежного висновку.

"Напевно, деяких розчарує те, що за стіною гробниці Тутанхамона нічого не виявилося. Але з іншого боку, в цьому і полягає справжня наука", - зазначив глава італійської дослідницької групи доктор Франческо Порчеллі.

Доктор Порчеллі пояснив, що в ході досліджень його команда проаналізувала результати трьох різних сканів і провела їх перехресне порівняння, щоб усунути неточності в даних, які вплинули на результати колишніх сканувань.

У підсумку представники міністерства культурної спадщини Єгипту погодилися з остаточним висновком італійських вчених.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X