Заспокоїти Сонце. Вчені запропонували несподіваний варіант керованої термоядерної реакції - фото
НВ Преміум

Заспокоїти Сонце. Вчені запропонували несподіваний варіант керованої термоядерної реакції

10 травня 2020, 07:00

Розбираємося, в чому головна проблема термоядерного реактора, і як її можна вирішити

Фізики з США запропонували використовувати радіочастоти для стабілізації потоку плазми у термоядерному реакторі. Таке рішення потенційно може привести до створення практично невичерпного джерела енергії.

Відео дня

Н айбільш доступним і практично невичерпним джерелом енергії у доступному нам Всесвіті є Сонце.

На жаль, сучасні технології поки не дозволяють використовувати сонячні промені максимально ефективно і легко перетворювати всю енергію Сонця на електрику.

А що якщо відтворити Сонце на Землі? Звучить абсурдно, але саме цим і займаються розробники термоядерних реакторів.

Так, аналогічна реакція термоядерного синтезу, яка лежить в основі роботи таких реакторів, відбувається і на Сонці. Причому, при приблизно однакових температурах в мільйони градусів за Цельсієм.

Проблема у тому, що вчені поки не придумали як підтримувати таку реакцію у стабільному стані, і сьогодні для досягнення термоядерного синтезу потрібно витратити набагато більше енергії, ніж можна отримати у її результаті.

Днями фізики з Прінстонського університету опублікували результати дослідження, згідно з якими у якості стабілізатора плазми при термоядерному синтезі можна використовувати радіочастоти.

У перспективі це відкриття може привести до створення ефективного термоядерного реактора, який буде набагато безпечнішим і продуктивнішим за атомні електростанції.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X