Тепер ти в армії. SpaceX буде виводити на орбіту американські військові супутники

Наукпоп

29 квітня 2016, 14:03

Тепер ти в армії. SpaceX буде виводити на орбіту американські військові супутники

Тепер ти в армії. SpaceX буде виводити на орбіту американські військові супутники - фото

SpaceX

На запуск супутника для ВПС США компанія SpaceX отримає більше $82 мільйонів.

SpaceX виграла контракт на запуск супутника GPS для Військово-повітряних сил США. Компанія Ілона Маска змогла перехопити його у спільного підприємства Boeing і Lockheed Martin, яке є давнім партнером Пентагону

2018-й буде насиченим для компанії SpaceX. В цьому році компанія відправить на Марс космічний корабель. Тоді ж за допомогою ракети Falcon 9 вона виведе на орбіту супутник GPS III, виконуючи умови нового контракту.

Протягом приблизно десятиліття єдиним партнером Міністерства оборони США, який виконував подібні завдання, був United Launch Alliance (ULA). У травні минулого року SpaceX отримала дозвіл на запуски військових супутників. Передбачалося, що конкуренція ULA і SpaceX дозволить знизити вартість цієї процедури.

Однак підприємство Boeing і Lockheed Martin вирішило зовсім відмовитися від боротьби за цей контракт. ULA мотивувала рішення браком ракетних двигунів РД-180 російської розробки.

SpaceX володіє вельми значущою перевагою перед ULA. Її запуск коштує дешевше. В середньому він коштує $61,2 млн, тоді як United Launch Alliance потрібно $225 млн. На майбутній запуск компанія Маска отримає $82,7 млн.


Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися