Ніхто не бачить, а вона є. Вчені придумали, як засікти темну матерію на Землі - фото
НВ Преміум

Ніхто не бачить, а вона є. Вчені придумали, як засікти темну матерію на Землі

17 травня 2020, 07:00

Розбираємося, що таке темна матерія і чому ніхто не може її побачити

Фізики з Каліфорнійського університету у Берклі заявили про винахід нового способу, який повинен допомогти знайти темну матерію. Шукати гіпотетичну речовину планують за допомогою нейтрино - елементарних частинок без електричного заряду.

С учасні космологічні теорії за великим рахунком можуть пояснити нам будову Всесвіту, взаємодію космічних об'єктів одне з одним, і навіть існування таких дивних речей як чорні діри.

Відео дня

Але головна проблема цих теорій у тому, що переважна більшість з них засновані на певній космологічної сталої, існування якої поки ніхто не довів.

Ця стала - темна матерія, - передбачувана речовина, яке формує близько 85% Всесвіту, відповідає за приховану масу будь-якої матерії і призводить до того, що віддалені від нас об'єкти у космосі обертаються швидше, ніж мають, згідно з нашими законами фізики.

Доказів існування темної матерії поки немає, оскільки ця речовина не бере участь у електромагнітній взаємодії, і її неможливо помітити навіть завдяки дрібним часткам.

Але оскільки вчені зійшлися у думці про те, що темна матерія повинна існувати, чим би вона не була насправді, - інші вчені наполегливо шукають її і вдаються до найбільш екзотичних способів пошуку цього невидимого ефіру простору-часу.

Одними з останніх у цій сфері стали результати дослідження фізиків з Каліфорнійського університету у Берклі, згідно з якими темну матерію можна буде засікти навіть на Землі за допомогою спеціальних детекторів.

Ці детектори повинні підтвердити, що темна матерія взаємодіє зі звичайною і у результаті їх злиття з'являється нейтрино - елементарна частинка без електричного заряду.

Як нейтрино допоможуть нам знайти темну матерію - давайте розбиратися разом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X