Телескоп Хаббл зробив унікальне фото Сатурна

30 липня 2018, 13:11

Космічний телескоп Хаббл отримав знімок Сатурна під час протистояння планети із Землею в червні цього року, коли умови для спостереження були найбільш сприятливими.

У цьому зображенні з Хаббла добре видно так звані класичні кільця Сатурна, які були зафіксовані першими дослідниками планети, повідомляє Nine Planets.

Хаббл був використаний для спостереження за планетою 6 червня 2018 року, коли Сатурн перебував на відстані приблизно на 1,36 мільярда кілометрів від Землі, це одна з найменших відстаней між планетами. Незважаючи на те, що всі газові гіганти можуть похвалитися кільцями, кільця Сатурна є найбільшими і захоплюючими, у вісім разів більше від радіуса планети.

Відео дня

Кольори Сатурна залежать від вуглеводневих димів над кристалами аміаку у верхніх шарах хмар. Невидимими хмарами нижнього рівня є або гидросульфид амонію, або вода. Смугаста структура планети викликана вітрами та хмарами на різних висотах.

Це перший знімок Сатурна в рамках проекту Outer Planet Atmospheres Legacy (OPAL). OPAL допомагає вченим зрозуміти динаміку атмосфери та еволюцію планет газового гіганта нашої Сонячної системи.

Під час протистоянь Сонце, Земля і планета шикуються в одну лінію, що створює прекрасні умови для спостережень планет, які виявляються на мінімальній відстані від Землі і бувають добре освітлені Сонцем. Такі події дозволяють астрономам розрізняти деталі поверхні та атмосфер планет, а також стежити за їх змінами, порівнюючи поточні знімки зі старими.

Раніше НВ повідомляло, що нові дослідження даних місії Grand Finale зонда Cassini виявили раніше невідоме взаємодія між Сатурном і його супутником Енцелад - плазмові хвилі між ними.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X