Фантастика. Телескоп імені Джеймса Вебба зробив фото найбільшого супутника Сатурна

Сатурн покритий серпанком і зробити його фото було непросто (Фото:NASA)
Титан — друге небесне тіло в Сонячній системі, на якому стабільно існує рідина. Нещодавно найсучаснішій обсерваторії у світі вдалося сфотографувати його.
Атмосфера Титану наповнена густим серпанком, який приховує видиме світло, що відбивається від поверхні.
Дослідники роками чекали нагоди, щоб використати інфрачервоний зір Вебба для вивчення атмосфери Титану, у тому числі його захоплюючих погодних умов і газового складу, а також заглянути крізь серпанок для вивчення особливостей альбедо на поверхні.
Першим знімки побачив Себастьєн Родрігес із Університету Париж-Сіте. Він розіслав захоплений лист колегам: «Яке пробудження цього ранку! Я підійшов до свого комп’ютера і відразу почав завантажувати дані. На перший погляд, просто незвичайно! Я думаю, ми бачимо хмару!»
«Фантастика! Люблю спостерігати за хмарою та очевидними відмітками альбедо», — відповіла Хайді Хаммель, планетолог з Асоціації університетів з досліджень у галузі астрономії та керівник проєкту JWST.
Атмосфера Титану неймовірно цікава не тільки через його метанові хмари та бурі, але й через те, що вона може розповісти дослідникам про минуле і майбутнє Місяця, у тому числі про те, чи завжди у нього була атмосфера.
Раніше телескоп імені Джеймса Вебба виявив отруйну атмосферу планети розміром із Юпітер.