Вже офіційно. Телескоп ім. Джеймса Вебба знайшов найдальші галактики у Всесвіті

12 грудня 2022, 21:41
Ці галактики офіційно є найдальшими з будь-коли виявлених (Фото:NASA, ESA, CSA, M. Zamani/ESA/Webb)

Ці галактики офіційно є найдальшими з будь-коли виявлених (Фото:NASA, ESA, CSA, M. Zamani/ESA/Webb)

Нещодавно знайдені галактики з’явилися майже через 400 млн років після Великого вибуху, коли вік Всесвіту становив всього 2% від нинішнього.

Джеймс Уебб – найпотужніший телескоп із будь-коли запущених у космос. Він призначений для виявлення інфрачервоного світла із червоним зміщенням. Останній показник дозволяє визначити відстань до небесного тіла або скупчення тіл.

Відео дня

Щоб отримати достовірне червоне зміщення, світло необхідно розбити на хвилі відповідно до їхньої довжини. Цей метод називається спектроскопією.

При вивченні чотирьох далеких галактик, дві з яких виявили зовсім недавно, група дослідників розділила світло від NIRCam на телескопі імені Джеймса Вебба на дев'ять діапазонів довжин хвиль.

Виявилося, що дві галактики дійсно є одними з найвіддаленіших з колись виявлених, а дві інші знаходяться ще далі.

«Було важливо довести, що ці галактики справді існують у ранньому Всесвіті. Близькі галактики можуть маскуватися під дуже далекі галактики», — прокоментувала астроном Емма Кертіс-Лейк з Університету Хартфордшира у Великій Британії.

Дві галактики, виявлені телескопом Хаббл, мають червоне усунення 10,38 і 11,58. Решта, знайдені вже Веббом, показали червоне зміщення 12,63 і 13,20. Останнє число еквівалентне приблизно 13,5 мільярдів світлових років.

"Вперше ми виявили галактики, що виникли всього через 350 мільйонів років після Великого вибуху, і ми можемо бути абсолютно впевнені в їх фантастичних відстанях", - говорить астроном Брант Робертсон з Каліфорнійського університету в Санта-Круз.

Показати ще новини
Радіо NV
X