Телескоп Hubble виявив воду на деяких екзопланетах системи TRAPPIST-1

7 вересня 2017, 17:07
Міжнародна група дослідників використала телескоп Hubble для пошуку доказів існування води в атмосфері планет TRAPPIST-1

Знайдені сліди води можуть бути ще одним доказом ймовірного існування життя на цих планетах, пише New Scientist .

Навколо зірки TRAPPIST-1 обертаються сім планет. Вчені зареєстрували витік водню як мінімум у двох внутрішніх планет системи, які отримують максимальну кількість ультрафіолету. Це означає, що навіть на цих планетах була вода.

Відео дня

Дослідники прийшли до висновку, що дві внутрішні планети цієї системи втратили дуже багато води - приблизно в 20 разів більше, ніж зараз є на Землі, в той час як три зовнішні з лежачих в зоні населеності - набагато менше - 3-4 земних океани. Таким чином, на цих трьох планетах могла зберегтися достатня кількість води для підтримки життя.

Дослідники відзначають, що ці результати не остаточні. Для їх підтвердження необхідно дочекатися введення в експлуатацію космічного телескопа James Webb, який буде запущений в наступному році.

Нагадаємо, 22 лютого 2017 року в штаб-квартирі Американського аерокосмічного агентства (NASA) провели прес-конференцію, в ході якої вчені оголосили про відкриття семи планет в системі TRAPPIST-1.

Раніше НВ повідомляло, що американські вчені довели можливість виникнення життя з глини. Дослідники показали, як органічна бурштинова кислота взаємодіє з глинистими мінералами.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X