Неймовірна деталізація. Телескоп Джеймса Вебба зробив фото сусідньої галактики у всіх подробицях

10 травня, 12:34
Новий телескоп дозволить відповісти на важливі питання формування зірок та планет (Фото:NASA GSFC/CIL/Adriana Manrique Gutierrez)

Новий телескоп дозволить відповісти на важливі питання формування зірок та планет (Фото:NASA GSFC/CIL/Adriana Manrique Gutierrez)

Космічна обсерваторія надала знімки сусідньої з Чумацьким шляхом галактики — Великої Магелланової Хмари. Ці фото перевершують за якістю усі попередні аналоги.

Нове зображення MIRI показало хімію міжзоряного газу в найдрібніших подробицях, включаючи викиди молекул вуглецю та водню, які називаються поліциклічними ароматичними вуглеводнями, які вважаються одними з будівельних блоків життя. Це допоможе вченим зрозуміти, як формуються зірки та протопланетні системи.

Відео дня

За словами фахівців, зображення Вебба вражає своєю деталізацією. Телескоп дозволяє робити знімки в розширенні 7,7 мікрон, і їх якість разюче відрізняється від попередніх фото, зроблених попереднім телескопом Спітцер з роздільною здатністю 8 мікрон.

Порівняння фото двох телескопів (Фото: NASA/JPL-Caltech та NASA/ESA/CSA/STScI)
Порівняння фото двох телескопів / Фото: NASA/JPL-Caltech та NASA/ESA/CSA/STScI

Кріс Еванс, вчений проекту телескопа в Європейському космічному агентстві, пояснив, що така якість зображення стала можливою завдяки тому, що телескоп Вебба використовує інфрачервоні хвилі, здатні прорізати космічний пил.

Крім того, Вебб має головне дзеркало великого розміру, удосконалені детектори та кращу точку спостереження порівняно зі Спітцером. Ці фактори дозволять новому телескопу отримувати фото з більшою чіткістю, ніж у попередника.

Зараз телескоп Джеймса Вебба виходить на фінішну пряму випробувань. Найближчим часом його перевірять на здатність відстежувати планети, супутники, кільця, астероїди та комети Сонячної системи. Потім обсерваторію чекає вихід на місце призначення — у точку, розташовану за півтора мільйони кілометрів від Землі, щоб почати спостереження за Космосом на повну силу.

Вчені сподіваються розпочати місію вже цього літа.

Раніше НВ Техно писав про те, що телескоп, можливо, допоможе нам дізнатися, чи є життя на інших планетах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X