Технологія безпілотних авто допомогла відкрити в джунглях індіанське місто

2 лютого 2018, 14:47

Вчені виявили руїни понад 60 тис. будівель, що були заховані в джунглях на півночі Гватемали.

Відкриття стало можливим завдяки інноваційній технології LIDAR, яка застосовується, наприклад, в безпілотних авто, повідомляє National Geographic.

Завдяки цій технології вчені видалили рослинність з цифрових зображень і оголили руїни доколумбової цивілізації, які були набагато складнішими і пов'язані між собою, ніж припускали більшість фахівців.

Відео дня

"На зображеннях з лідара чітко видно, що весь цей регіон був системою розселення, масштаби і щільність населення якої сильно недооцінювалися", - заявив археолог з коледжу міста Ітака в США Томас Гаррісон.

Археологи вивчили регіон площею 2,1 тисячі квадратних кілометрів на території біосферного заповідника Maya Biosphere Reserve на півночі Гватемали. Це наймасштабніше археологічне дослідження із застосуванням технології LIDAR Дослідники наголошують, що 1200 років тому цивілізація майя була порівнянна з цивілізаціями Стародавньої Греції або Китаю.

Крім сотень раніше відомих об'єктів, лідарні зображення показали підняті над рівнем землі дороги, які з'єднували міські центри з кар'єрами. Такі дороги були добре прохідні навіть в сезон дощів і використовувалися, мабуть, як торгові шляхи. Також були знайдені складні іригаційні та терасові системи.

Під час дослідження вдалося отримати уявлення про характер поселень, взаємозв'язки між містами. Експерти відзначають, що на своєму піку розвитку ця цивілізація була розташована на території приблизно вдвічі більшою за середньовічну Англію, але була набагато більш густонаселеною.

"Більшість людей завжди вважали, що чисельність населення майя становила близько п'яти мільйонів. З новими даними тепер можна небезпідставно вважати, що там жили від 10 до 15 мільйонів осіб," - заявив Франциско Естрада-Беллі, археолог з Тулейнского університету.

Раніше НВ повідомляло, що в серпні 2016 року археологи виявили одну з найбільших гробниць індіанців майя. Під час розкопок в Белізі вчені знайшли гробницю і кілька ієрогліфічних панелей, які проливають світло на історію зміїної династії індіанців майя, що існувала приблизно 1300 років тому.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X