Таємна печера. Археологи знайшли безліч артефактів майя віком близько 1000 років

13 березня 2019, 08:04

Мексиканські археологи оголосили, що виявили в Мексиці печеру, в якій знаходиться понад 200 артефактів майя.

Знахідки були зроблені в печері, відомої як Баламку або "Бог Ягуар", йдеться в статті NPR .

Печера була відома місцевим жителям протягом десятиліть, і близько 50 років тому деякі з них розповіли археологу Віктору Сеговії Пінто про печеру, але він наказав запечатати її з невідомих причин, через що про печеру забули. На цей раз дослідникам розповіли про печеру знову.

Відео дня

Коли вчені вирішили обшукати печерні камери, вони кілька годин повзали на животах, щоб знайти бажані артефакти. Перед тим, як увійти в печерну систему, група провела шестигодинний ритуал очищення зі священиком майя, щоб переконатися, що у них буде безпечне пересування.

"Коли я добрався до першого підношення, яке знаходиться приблизно за півтори години поповзом від входу, ви знаєте, хвилювання, яке я відчував, я фактично заплакав і зрозумів, що перебуваю в дуже дуже дуже священному місці", - заявив один з археологів, Гільєрмо де Анда з Національного інституту антропології та історії Мексики.

Гільєрмо де Анда виявив в одній з печер сотні артефактів, які, мабуть, були навмисно запечатані в ній і яких рука людини не торкалася близько тисячі років. Серед них - курильниці, кадильниці, вази і декоративні тарілки, точильні камені та інше. На кадильницях і посудинах збереглися обвуглені рештки їжі, насіння, мушлі і кістки.

Виявлені артефакти знаходяться в "чудовому стані збереження". Ця колекція може допомогти дослідникам в їх прагненні дізнатися більше інформації про зліт і падіння древньої цивілізації майя.

Учасники розкопок визнали, що дістатися до артефактів було важким завданням, але це дозволяє інакше ставитися до культури майя.

"Для нас це було дуже важко, але уявіть майя в ті давні часи, як вони повзли тими проходами, тільки з курильнями і факелом - як їм це вдалося, я маю на увазі. Я думаю, ви повинні думати про них з ще більшою повагою", - підкреслив де Анда.

На даний момент було проведено тільки попереднє дослідження без розкопок, тому вчені припускають, що розміри печери можуть бути більше, як і кількість археологічних знахідок.

Показати ще новини
Радіо НВ
X