Танення арктичних льодів дозволило створити новий круїзний маршрут

18 серпня 2016, 08:02
Американська компанія Crystal Cruises здійснить перший круїз на океанському лайнері по Північно-Західному проходу в Арктиці

В цьому році танення льодовиків в Арктиці досягло екордної позначки, і тепер колись неприступний для людини регіон виявився відкритим для заможних туристів. Перший арктичний круїз на масивному океанському лайнері Crystal Serenity стартував у вівторок 16 серпня.

Відео дня

Відправною точкою стане місто Сьюард на Алясці, а закінчиться подорож у Нью-Йорку через 32 дні. Crystal Serenity візьме на борт близько 1100 пасажирів і 600 членів екіпажу.

Вартість квитка на лайнер стартувала з позначки в $22000 і досягала $120000. При цьому у вартість не входили додаткові послуги, такі як поїздка на вертольоті або екскурсія по льодовикам Гренландії. Однак туристів це не зупинило. Квитки в круїз були розкуплені досить швидко, щоб Crystal Cruises почала планувати другу подорож.

Трохи більше століття тому Північно-Західний прохід вважався практично непрохідним. Людина змогла підкорити його лише в 1905 році, коли по ньому пройшов знаменитий норвезький мандрівник Роальд Амундсен. В останні роки за маршрутом стали ходити кораблі, але настільки велике судно пройде ним вперше.

Crystal Serenity налічує 250 метрів в довжину. У нього 13 палуб і 535 пасажирських кают, а також казино, кінотеатр, 6 ресторанів, басейни, фітнес-центр та бібліотека.

Враховуючи, що маршрут все ж є досить ризиковим, лайнер буде супроводжувати науково-дослідне судно Ernest Shackleton, здатне прорубувати лід і укомплектоване парою вертольотів. Крім того, лайнер буде підтримувати постійний зв'язок з Канадською службою спостереження за льодами.

У травні поточного року площа арктичних льодів скоротилася до рекордно низької позначки. За прогнозами експертів, у вересні, коли в регіоні спостерігається пік танення, цей показник виявиться найнижчим за всю історію супутникових спостережень. Професор Кембриджського університету Пітер Уодхемс вважає, що до цього часу площа льодів складе менше 1 мільйона квадратних кілометрів, тобто вони "практично зникнуть".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X