Танок смерті. Дві нейтронні зірки могли вибухнути неподалік Землі

4 травня 2019, 10:34

Вчені визначили, що незадовго до появи Землі, на відстані в 1000 світлових років від Сонячної системи, могли зіткнутися дві нейтронні зірки.

Згідно з новим дослідженням вчених з Колумбійського університету та університету Флориди, одне з найближчих до нашої Сонячної системи зіткнень нейтронних зірок могло статися близько 4,6 млрд років тому, пише Popular Mechanics.

Відео дня

За їхніми розрахунками, зіткнення і вибух нейтронних зірок сталися приблизно за 100 млн років до появи Землі і на відстані у 1000 світлових років від Сонячної системи. Для порівняння, попереднє зіткнення нейтронних зірок вчені засікли на відстані в сотні мільйонів світлових років від нас.

Відстань і час вибуху нейтронних зірок неподалік Сонячної системи вдалося виміряти завдяки матеріалам, які залишилися після їх зіткнення. Враховуючи те, скільки з радіоактивних речовин вже пройшли період розпаду, вчені дізналися, як давно це було.

Дистанцію до ймовірного місця зіткнення дізналися завдяки підрахунками загальної кількості знайдених матеріалів після їх зіткнення, враховуючи золото, платину, уран, йод та інші.

Нагадаємо, нейтронні зірки, так як і чорні діри, - це фінальна стадія розвитку масивних зірок. Більшість нейтронних зірок мають надзвичайну швидкість обертання - по кілька сотень оборотів в секунду.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X