Таємниця голосів Жанни д'Арк і приватна компанія на Місяці - головні новини тижня в науці і техніці

5 серпня 2016, 20:02
Дует вчених з Італії з'ясував, чому Жанну д'Арк відвідували голоси й видіння, а американська влада вперше в історії видала приватній компанії дозвіл відправити космічний апарат на Місяць

1Джузеппе д'Орсі з Університету Фоджі і Паола Тінупер з Болонського університету висунули теорію, що пояснює голоси й видіння Жанни д'арк. На їхню думку, орлеанська діва страждала такою формою епілепсії, при якій під час припадків людина може відчувати галюцинації.

Відео дня

2Приватна компанія Moon Express отримала від американської влади схвалення на відправку космічного апарата на Місяць. До цього лише державні агентства могли похвалитися подібним досягненням. Moon Express розраховує відправити космічний апарат вже в наступному році.

3Дослідники з Сичуаньського університету планують приступити до випробувань експериментальної методики лікування раку у людей за допомогою технології генного редагування. Вони мають намір взяти Т-лімфоцити у хворих, внести в них зміни, щоб вони змогли боротися з раковими клітинами, і повернути їх в організм пацієнтів.

4Астрономи з NASA і кількох американських університетів склали список екзопланет, які мають найбільші шанси виявитися придатними для життя. В нього увійшло 20 з більш ніж 2000 планет, відкритих за допомогою космічного телескопа Kepler.

5Австралія готується до офіційного "переїзду". Влада країни планує оновити дані про широту і довготу континенту, який щорічно зміщується на 7 сантиметрів на північ. За останні 22 роки Австралія зрушилася на 1,5 метра, і настав час внести відповідні корективи в координати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X