Таємниці космосу. Невідома компанія планує запуск з космодрому на Алясці

23 березня 2018, 21:10

20 березня представники Тихоокеанського космодромного комплексу на Алясці підтвердили, що скоро, вперше за кілька років, з космодрому відправиться ракета.

Точна дата старту не названа, він відбудеться в період з 27 березня по 6 квітня. При цьому не названа і компанія, яка буде проводити запуск, повідомляє Space news.

"Я можу тільки сказати, що Тихоокеанський космодромний комплекс проводить запуск під назвою P120, і це комерційна компанія з Каліфорнії. Ніякі інші деталі не можуть бути надані до моменту запуску", - сказав Баррі Кінг, директор підрозділу Range of Alaska Aerospace.

Відео дня

Кінг сказав, що запуск буде суборбітальним і що, будучи комерційним запуском, йому потрібна ліцензія на запуск з Управління комерційного космічного транспорту Федерального авіаційного управління.

"Місцеве повідомлення для мореплавців", видане береговою охороною США 14 березня застерігає про ракетний запуск з космодрому на Алясці з 26 березня по 6 квітня. У повідомленні згадані області, одна в водах безпосередньо на південь від космодрому, а інша - в декількох сотнях кілометрів на південний захід, які моряки повинні уникати під час запуску.

Можна припустити, що запуск буде проводити компанія Astra Space, яка базується в Аламеді, Каліфорнія. У компанії з 2017 року є контракт з Alaska Aerospace, судячи з якого вона має намір провести чотири запуски з космодрому на острові Кадьяк.

Спочатку компанія була відома як Ventions і працювала над декількома двигунами і іншими технологіями за контрактами з NASA і DARPA, перш ніж стати Astra Space в 2016 році. Виконавчим директором компанії є Кріс Кемп, колишній головний технічний директор NASA.

Космодром на острові Кадьяк відкрився в 1989 році, і з нього було запущено 19 ракет, що належать NASA, ВПС США і Агентству протиракетної оборони. У 2014 році на космодромі був проведений невдалий старт ракети, після чого весь комплекс був виведений з ладу на два роки.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X