Таємничий середньовічний манускрипт, що не піддається розшифровці, піде в тираж

23 серпня 2016, 13:10
Іспанське видавництво Siloe випустить майже 900 точних копій манускрипту Войнича, написаного на невідомій мові з використанням невідомого алфавіту

В даний час оригінал манускрипту зберігається бібліотеці рідкісних книг Бейнеке Єльського університету. Вона також представлена в інтернеті. Однак Siloe розраховує, що видрукувані нею копії допоможуть скласти більш точне уявлення про книгу серед дослідників, які бажають розшифрувати її. До цього часу вченим це не вдалося.

Відео дня

Манускрипт отримав назву на честь антиквара Вільфріда Войнича, який придбав його в 1912 році. У книзі міститься близько 250000 знаків, а також ряд ілюстрацій, в тому числі невідомі рослини, астрономічні символи та зображення людей. Войнич вважав, що автором манускрипту був англійський філософ XIII ст. Роджер Бекон. Однак проведений у 2011 році аналіз книги показав, що вона складається з паперу XV століття.

"Незважаючи на те, що манускрипт Войнича без сумніву виглядає як середньовічний кодекс, його походження, призначення і зміст залишається таємницею", - писав у 2013-му році фізик із Манчестерського університету Марсело Монтемурро. За його словами, за минулі роки робилося безліч спроб розшифрувати манускрипт, і деякі дослідники навіть заявляли про успіх, але їх результати були непереконливими.

Існують версії, що книга являє собою таємну працю якоїсь релігійної секти, останній документ, написаний забутою мовою, код, не піддається розшифровці, і навіть рецепт "еліксиру життя". Також передбачалося, що манускрипт Войнича – не більш ніж містифікація, але стараннями Монтемурро це припущення було розвінчано.

Показати ще новини
Радіо НВ
X