Таблетка від усього. Американські вчені навчать людський організм самозцілення

14 жовтня 2015, 11:35
Агенство перспективних досліджень при Міністерстві оборони США працює над ліками, яке змусить периферичну нервову систему краще протистояти вірусам і захворювань.

Програма отримала назву ElectRx (від англ Electrical prescriptions – електронні рецепти) і є чимось на кшталт комп'ютерній програмі-антивірусу.

Нервова система відповідає за зв'язки і моторику людського тіла. Нервові закінчення здійснюють постійні моніторинг стану здоров'я людини. Як тільки нервові закінчення відзначають якісь порушення в роботі організму, вони тут же запускають реакцію у відповідних відділах головного або спинного мозку, які відповідають за проблемний орган. Так запускається імунна система та інші оздоровчі процеси в організмі.

Відео дня

Однак, в деяких випадках захворювання здатні порушувати роботу цієї системи комунікацій. Так виникають больові симптоми, які можуть свідчити про те, що організм не здатний сам зцілити проблемний орган. Але що набагато гірше, часом порушення в роботі нервової системи, накопичуючись, можуть призвести до небезпечних аутоимунным захворювань, в тому числі і до такого масового і небезпечного захворювання, як діабет.

ElectRx покликаний боротися з цим явищем, пояснює керівник проекту Даг Уебер.

За його словами, в рамках проекту планується розробка штучних методів модифікації нервової системи, наслідком чого стане відновлення здатності організму до самовидужання. Іншими словами, вчені спробують знайти метод відновити пошкоджені канали зв'язку, якими мозок міг би віддати хворому органу наказ на самовилікування, а також скомандувати імунної системи віддати цього органу додаткові ресурси, пояснюють автори проекту.

Нервная система является основным средством коммуникации внутри человеческого организма
Нервная система является основным средством коммуникации внутри человеческого организма Фото:

Найпростішим прикладом цієї концепції є давно успішно застосовується у світовій медицині технологія електрокардіостимуляторів. Ці пристрої подають короткі електричні імпульси, щоб серце билося в потрібному ритмі. Використання аналогічних технологій для інших органів могло б означати серйозні зрушення у боротьбі з діабетом, артрит і навіть депресією, відзначають вчені.

«Створивши технологію стимуляції нервових сигналів, ми зможемо радикально змінити спосіб діагностики і лікування багатьох захворювань», - підкреслює Уебер.

Програма ElectRx, яку фінансує Міністерство оборони США розрахована на чотири роки досліджень. Їх кінцевим результатом повинно стати появи якогось ліки, яке буде стимулювати роботу пошкоджених ділянок нервової системи. Ця умовна «таблетка» дозволить, наприклад, хворим на діабет, чия нервова система не передає достатньо інформації для повного включення імунної системи, задіяти всі ресурси організму на боротьбу з хворобою.

За словами Елізи Конофагу, біоінженера з Колумбійського університету, яка очолює дослідницьку групу, поки незрозуміло, який саме метод може зіграти роль такої «таблетки» і зможе краще всього впливати на провідність нервової системи. Зараз група займається паралельно дослідженням неінвазивних методів, таких як ультразвук і вплив магнітного поля. Можливо, для відновлення комунікативних здібностей різних органів буде потрібно застосування різних методів, підкреслює Конофагу.

У перспективі можливе розгляд впливу електрикою, але це інвазивний метод, який вимагає введення електродів у тіло людини, тому такий метод вчені хотіли б розглядати в останню чергу, підкреслює дослідник.

У загальній складності в роботі над проектом, який може мати величезне значення для медицини в цілому, беруть участь кілька десятків науковців з ряду провідних університетів США, включаючи Колумбійський і Техаський, а також Массачуссетский технологічний інститут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X