А тепер стало страшно. До 2030 року попит на прісну воду перевищить пропозицію на 40%

18 березня, 07:27
Світові загрожує дефіцит води (Фото:pixabay)

Світові загрожує дефіцит води (Фото:pixabay)

Напередодні саміту ООН з водних ресурсів одразу кілька експертів попередили про велику загрозу людству.

Йохан Рокстрем, директор Потсдамського інституту досліджень впливу на клімат та співголова Глобальної комісії з економіки водних ресурсів, а також провідний автор доповіді, заявив виданню The Guardian, що нехтування проблемою водних ресурсів веде до катастрофи.

Відео дня

«Наукові дані свідчать про те, що ми маємо водну кризу. Ми неправильно використовуємо воду, забруднюємо її та змінюємо весь глобальний гідрологічний цикл через те, що ми робимо з кліматом. Це потрійна криза».

На його думку, держави повинні почати розпоряджатися водою як глобальним загальним благом, тому що більшість країн сильно залежать від своїх сусідів щодо водопостачання, а надмірне використання, забруднення та кліматична криза загрожують водним ресурсам у всьому світі.

Співголова Глобальної комісії з економіки водних ресурсів Маріана Маццукато, професор Університетського коледжу Лондона, а також провідний автор звіту, додала: «Нам потрібен набагато активніший і амбітніший підхід, орієнтований на загальне благо. Ми повинні поставити на чільне місце справедливість і рівноправність, це не просто технологічна чи фінансова проблема».

На думку авторів звіту, уряди мають у терміновому порядку припинити субсидувати видобуток та надмірне використання води за рахунок нецільових сільськогосподарських субсидій, а підприємства з видобутку корисних копалин мають переглянути свої методи у бік більш щадних.

Показати ще новини
Радіо NV
X