Зверху видно все. Безпілотник зміг виявити квітку, яку вважали вимерлою

19 квітня 2019, 23:10
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники відправили безпілотник у небо над Гаваями, щоб вивчити область у віддаленій частині долини Калалау Кауаї.

Незабаром вчені зрозуміли, що заново відкрили вид квітів, який вважався вимерлим, пише CNN .

Згідно із заявою Національного тропічного ботанічного саду США, рослину виду Hibiscadelphus woodii було виявлено на вертикальній скелі. Більшість ділянок цього району долини недоступні для людей через крутий ландшафт.

Відео дня

Доктор Девід Лоренс, директор з науки і збереження саду, сказав: "Це неймовірне відкриття стало можливим завдяки нашим співробітникам, які використовують технологію безпілотних літальних апаратів, і було підтримано грантом Фонду збереження видів Мохамеда ібн Зайеда. Технологія безпілотників значно полегшує ботанічні дослідження ділянки пересіченої місцевості".

Перед повторним відкриттям з безпілотника рослину востаннє бачили живою у 2009 році.

Hibiscadelphus woodii був вперше виявлений у 1991 році ботаніками Національного тропічного ботанічного саду США в тій же долині. Це чагарник або маленьке дерево, воно утворює яскраво-жовті квіти, які стають фіолетовими або бордовими в міру старіння. Вид був офіційно описаний в 1995 році, в результаті чого кількість гібіскадельфусів збільшилася з шести до семи видів.

H. woodii стикається з загрозами з боку привезених на острови рослин, тварин, а також каменепадів. Падаючі валуни були великим фактором зникнення відомої колонії в кінці 1990-х років.

Біологи підкреслили, що повторне відкриття дає нову надію на те, що інші види, які "вважаються вимерлими", все ще можуть вижити в важкодоступних районах.

Додамо, Гібіскадельфус - дуже рідкісний рід рослин сімейства Мальвові, який зустрічається тільки на Гавайських островах. Рід був вперше описаний австро-американським ботаніком Джозефом Роком в 1911 році на основі трьох видів рослин цього роду. Ботанік дав роду латинську назву, що перекладається як "брат гібіскуса". Рід складається з семи видів і одного гібрида.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X