Супутник контрастів. Зонд Cassini передав на Землю останній знімок Япета

13 червня 2017, 14:04
Апарат Cassini сфотографував супутник Сатурна Япет, зі світлими і темними областями, які "з'єднуються разом, як шматочки головоломки"

Япет - третій за величиною супутник Сатурна, одна півкуля якого набагато темніше за іншу. Япет завжди повернений до Сатурна однією і тією ж стороною, зазначають дослідники NASA.

Відео дня

Нові фотографії були отримані Cassini в один з останніх "нирків" через кільця Сатурна, з відстані в приблизно 2,6 мільйона кілометрів від поверхні Япета. На знімку можна побачити не тільки темна пляма на поверхні чорно-білого супутника, а й ряд великих кратерів у його полюсів і незвичайну борозну на екваторі Япета.

Супутник став чорно-білим завдяки потокам пилу з інших супутників планети-гіганта. Цей пил постійно осідає на сонячній стороні Япета. Унікальне забарвлення Япета кінець кінцем пояснюється поєднанням значень його розміру, відстані до Сатурна і відстані до Сонця.

Раніше НВ повідомляло, що в кінці травня 2017 року апарат Cassini сфотографував знаменитий шестикутний вихор в день сонцестояння на Сатурні.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X