Блакитний кривавий супермісяць. NASA провело пряму трансляцію місячного затемнення

31 січня 2018, 12:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У  небі 31 січня можна було спостерігати супермісяць у поєднанні з повним місячним затемненням і "блакитний Місяць".

Останній раз такий збіг астрономічних явищ був в 1866 році, повідомляє BBC.

Окремо супермісяць (момент максимального наближення супутника Землі, коли Місяць здається на 30% яскравішим і на 14% більшим в діаметрі, ніж в апогеї), повне місячне затемнення, за якого Місяць набуває червонуватого відтінку, і "блакитний Місяць" (другий повний місяць за один календарний місяць) відбуваються досить часто, але на один і той же день за життя нинішнього покоління ще ніколи не випадало.

Відео дня

Трансляція місячного затемнення на сайті NASA пройшла 31 січня з 12:30 за київським часом.

Останній раз таке поєднання місячних явищ спостерігалося наприкінці березня 1866 року. Наступного разу супермісяць, місячне затемнення з почервонінням Місяця і подвійний повний Місяць за один місяць відбудуться зовсім скоро - 31 грудня 2028 року.

У середу 31 січня найкраще цей феномен зможуть спостерігати жителі російського Далекого Сходу, Азії та Австралії (ввечері на початку сходу Місяця) і західного узбережжя США (в години перед світанком).

[gallery]

Супермісяць. У нічному небі "покажуть" дуже рідкісне потрійне астрономічне явище

[/gallery]

"Блакитний Місяць" - це календарний казус, насправді на колір потрапляння двох повних місяців на один місяць ніяк не впливає. Але так званий кривавий Місяць дійсно виглядає червонуватим. Цей відтінок з'являється в момент перед кульмінацією затемнення, хоча і не всі спостерігачі зможуть його побачити.

На те, якого кольору буде Місяць для земного спостерігача, впливає безліч чинників - в першу чергу склад атмосфери і освітленість в місці спостереження, і, як кажуть фахівці, заздалегідь передбачити це в точності неможливо. Активна вулканічна активність сприяє тому, що Місяць набуває більш червоного відтінку. Цього разу, за їхніми словами, Місяць, швидше за все, буде виглядати помаранчево-діамантовим.

Зимовий супермісяць 2018 року - один з найяскравіших. У середу природний супутник Землі буде від нас на відстані 358 993 км.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X