Вчені з’ясували, що в наші дні бджоли живуть менше і розповіли, що їх вбиває

Сучасні бджоли живуть набагато менше, ніж їхні родичі півсотні років тому (Фото:pixabay)
Нове дослідження ентомологів Університету Меріленда показує, що тривалість життя медоносних бджіл зараз на 50% коротша, ніж у 1970-х роках.
В останні десятиліття бджолярі зі США повідомляли про високий рівень смертності серед бджіл. Це змусило вчених розібратися у проблемі.
Команда з Університету Меріленда ізолювала рій бджіл, створивши їм у лабораторії умови, наближені до природних, тільки без сучасних пестицидів, вірусів і впливу екологічних чинників. Так дослідники сподівалися з’ясувати, що саме вбиває комах.
З’ясувалося, що бджоли в лабораторії жили так само довго, як і їхні родичі на фермах. І цей термін був удвічі коротшим, ніж 50 років тому.
Це змусило вчених припустити, що винні генетичні чинники. Автори дослідження зазначають, що та сама тенденція відзначалася і в інших комах, наприклад, плодових мушок.
У майбутньому вони планують розширити свій експеримент, порівнявши американських бджіл із їхніми європейськими родичами. Це дозволить повністю виключити зовнішні фактори і підкаже дослідникам, що саме не так з ДНК сучасних комах.
Раніше НВ Техно писав про те, що у США створили першу у світі вакцину для бджіл. Препарат покликаний захищати комах від американського гнильця — інфекційної хвороби друкованого бджолиного розплоду, що викликається спороутворюючою Bacillus larvae. Ця інфекція згубна для молодняку, вона перетворює личинок на гнильну масу.