Вирва на місці Москви. Індійський програміст створив застосунок, за допомогою якого можна побачити наслідки падіння астероїда

9 грудня 2022, 06:44
За допомогою програми можна прорахувати наслідки падіння астероїда в будь-яку точку Землі. (Фото:Asteroid Launcher)

За допомогою програми можна прорахувати наслідки падіння астероїда в будь-яку точку Землі. (Фото:Asteroid Launcher)

Asteroid Launcher, створений Нілом Агарвалом, показує наслідки падіння небесного каменю діаметром до 1,5 км у будь-яку точку Землі.

Проект Asteroid Launcher був натхненний улюбленим фільмом-катастрофою програміста "Зіткнення з безоднею» 1998 року

«Я люблю фільми-катастрофи і пам'ятаю різні сценарії кінця світу. На створення цього проекту в мене пішло приблизно два місяці», — каже Агарвал.

Відео дня

За допомогою симулятора можна вибрати будь-яку точку планети і відправити туди астероїд розміром до 1,5 км. Також можна вибрати кут та швидкість падіння небесного тіла, а потім подивитися на кількість загиблих безпосередньо від удару та від ударної хвилі.

Наприклад, якщо вибрати астероїд діаметром 1 км, що летить зі швидкістю 100 км/с на Москву, після падіння утвориться вогненна куля діаметром 98 км, від чого загине 11,4 млн людей, ще майже 3,6 млн стануть жертвами ударної хвилі, а 6 ,2 млн - потоку вітру неймовірної сили. Також у цьому випадку виникне землетрус із магнітудою 8.8 бала за шкалою Ріхтера в епіцентрі, та 5,5 бала – ближче до периферії. Відчуватимуть підземні поштовхи в радіусі 587 км. У цьому випадку також утвориться кратер діаметром 50 км.

Події, подібно до описаної, за даними Агарвала, відбуваються раз на 14 мільйонів років.

Asteroid Launcher
Фото: Asteroid Launcher

Для створення свого симулятора творець використав роботи вчених, які досліджують наслідки потенційного падіння подібних об'єктів на Землю, а також супутникові знімки Землі.

Показати ще новини
Радіо NV
X