Страшний звір. Вчені назвали котів "загрозою глобальній екосистемі"

22 вересня 2016, 12:31
Екологи встановили, що саме кішки і коти є найстрашнішою загрозою глобальній екосистемі Землі. Цих милих звірів звинувачують у вимиранні кожного четвертого зниклого виду

Домашня кішка (Felis Catis) супроводжує людей по всьому світу, знаходячи здобич скрізь, де живе. У результаті, як стверджують дослідники, кішки пов'язані зі зникненням 26% від загального числа всіх вимерлих тварин, повідомляє Popular Science.

Відео дня

Австралійський еколог Тім Доерті і його колеги проаналізували дані Червоної книги, щоб визначити, які хижаки найбільш небезпечні для місцевих тварин (ендеміків). Вони виявили, що, "596 видів, яким загрожує вимирання, і 142 вимерлих виду постраждали від 30 видів хижих ссавців".

Крім кішок, цей список включає різних гризунів, собак і свиней. Кішки, за словами вчених, "відповідальні", приміром, за вимирання 40 видів одних тільки птахів.

Дослідники визначили види, які перебувають під найбільшою загрозою: це тварини, які займають невеликі екологічні ніші, наприклад, живуть на острові. Щоб допомогти рідкісним тваринам не потрапити в пухнасті лапи, вчені просять прив'язувати на шию котикам дзвіночки - адже полюють не лише бездомні кішки, але і наші домашні улюбленці. А ще краще - не випускати котів з приміщень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X