Стів і Cassini. Найатмосферніші наукові новини минулого тижня

29 квітня 2017, 20:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Знімок урагану на Сатурні, світіння в небі над Канадою, і найдавніші гриби - найцікавіші наукові новини тижня, що минає

Зонд Cassini вперше пролетів між Сатурном і його кільцями

Апарат Cassini передав на Землю перші знімки Сатурна з близької відстані. Фотографії були зроблені під час першого з 22 прольотів апарату між планетою і внутрішнім кільцем.

Відео дня

Знімки показують особливості атмосфери газового гіганта, зокрема - хмари у верхніх шарах атмосфери Сатурна і гігантський ураган. Не необробленому фото ураган виглядає як темна пляма.

У Канаді зіткнулися з загадковим атмосферним явищем на ім'я Стів

Фотографам вдалося сфотографувати пряму лінію світла, яка перетинала небо і мерехтіла не так, як північне сяйво. Це явище назвали Стів. Попередні результати дослідження показали, що мова, швидше за все, йде про потоки газу, що рухаються на надвисокої швидкості у верхніх шарах атмосфери.

Вот эту полосу света зовут Стив. Фото: ESA
Вот эту полосу света зовут Стив. Фото: ESA Фото:

Ім'я Стів - це не посвята знаменитому Стівену Хокінгу. Це цитата з мультфільму Лісова Братія (В оригіналі мультфильм називається Over the Hedge - "Через паркан"). Один з персонажів мультфільму, побачивши незнайомий паркан з чагарнику, каже: "Давайте назвемо його Стівом. А що? Стів - гарне ім'я".

Таким чином, це, мабуть, перше атмосферне явище, назване на честь паркану.

У ПАР знайшли сліди найдавніших грибів планети

В Африці знайшли рештки грибів віком більше двох мільярдів років. На думку вчених, знахідка переписує еволюційну історію цих організмів, які не відносяться ні до тварин, ні до рослин.

Следы древнейших грибов. фото: nature.com
Следы древнейших грибов. фото: nature.com Фото:

Дослідники виявили сліди життя, вивчаючи породи, що сформувалися навколо підводних вулканів, що існували на місці сучасної Південної Африки 2,4 мільярда років тому. У цей період на Землі різко збільшилася кількість кисню. А найдавніші гриби, як з'ясовується, були на планеті ще до так званої "кисневої катастрофи".

NASA повідомило про відкриття нової крижаної планети

Міжнародна група дослідників заявила про виявлення нової крижаної планети, яка за масою і віддаленостю від свого сонця дуже схожа на Землю. Планета, що отримала назву OGLE-2016-BLG-1195Lb, знаходиться у 13 тисячах світлових років від Землі. Її поверхня покрита товщею льоду, а температура нижче, ніж на Плутоні.

Планета в представлении художника. Фото: NASA
Планета в представлении художника. Фото: NASA Фото:

Ймовірність існування води й життя на ній дорівнює нулю.

Кіборги. Пацієнт вперше отримав протез руки, керований силою думки

Голландець Йохан Баггерман, що втратив руку в аварії, отримав протез, яким можна керувати силою думки. Протез з'єднали безпосередньо з кісткою пацієнта. Управління протезом силою думки реалізовано завдяки приєднанню нервових закінчень пацієнта до спеціального роз'єму з Bluetooth-браслетом.

Мужчина с новым протезом. Фото: Radboud University Nijmegen Medical Centre
Мужчина с новым протезом. Фото: Radboud University Nijmegen Medical Centre Фото:

Установка протеза проходить в три етапи і займає кілька років. Свою першу операцію Йохан Баггерман переніс ще в 2013 році.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X