Старше, ніж гадали. Вчені уточнили, коли на Землі з'явився Людина розумна

2 жовтня 2017, 09:44
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Міжнародна група дослідників підрахувала, що перші люди сучасного типу з'явилися більше 300 тисяч років тому

До такого висновку вчені дійшли, проаналізувавши ДНК з кісток жителів півдня Африки, пише NY Post.

Судячи з даних тестів ДНК, вид Homo Sapiens з'явився в період від 260 до 350 тисяч років тому. Раніше найстарішими відомими скам'янілими рештками Людини розумної вважалися кістки з Ефіопії, віком близько 200 тисяч років.

Відео дня

Дослідники проаналізували ДНК, виділену з кісток семи мешканців Південної Африки. Троє з них жили 2300-1800 років тому, а четверо - 300-500 років тому. Порівнюючи число дрібних мутацій в ДНК вчені підрахували, в якій спорідненості ці люди знаходилися з сучасними африканцями. Виявилося, що мисливці-збирачі кам'яного віку генетично пов'язані з койсанськую народами, а хлібороби XVI століття нашої ери - з південноафриканськими племенами мовної групи банту.

"Оскільки поділ цих популяцій людини відбулося в період від 260 до 350 тисяч років тому, значить в той час люди вже існували", - підкреслив один з авторів роботи, Маттіас Якобссон з Університету Упсали в Швеції.

Раніше НВ повідомляло, що палеонтологи виявили в Марокко останки Homo sapiens, вік яких налічує як мінімум 300 тисяч років. Скам'янілості показують, що особи ранніх Homo Sapiens були майже такими, як наші власні, хоча їх мозок відрізнявся корінним чином.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X