Стародавні люди могли полювати на гігантських лінивців - вчені

26 квітня 2018, 20:59

Нові знахідки в США показують, що стародавні люди колись полювали на гігантських лінивців - мегетаріев.

Припущення підтверджується тим, що в Національному парку Білі піски в Нью-Мексико знайшли сліди стародавніх людей всередині слідів мегатерія, йдеться в статті USA Today.

Відео дня

Гігантські лінивці мешкали в Північній і Південній Америці і були мало схожі на живих сьогодні нащадків. Ці великі ссавці жили на землі, мали довгі і потужні кігті, їх можна було порівняти за величиною зі слонами.

Довгий час причиною вимирання мегатеріїв вважалося різка зміна клімату в кінці останнього льодовикового періоду. Потепління викликало у багатьох місцях зміну осадового режиму, танення льодовиків і підвищення рівня моря.

Деякі вчені дотримуються думки, що багато видів тварин, в тому числі і гігантські лінивці, не змогли досить швидко пристосуватися до нових зовнішніх умов. Однак тепер передбачається, що на цих тварин велася полювання. Ймовірно, вони були легкою здобиччю, тому що пересувалися досить повільно.

"В кінці льодовикового періоду багато з цих тварин вимерли. Чи були людські мисливці причиною цього зникнення? Сліди на білих пісках допомагають нам відповісти на це питання, показуючи, як стародавні мисливці переслідували і нападали на цих страшних тварин", - каже керівник дослідницької групи, професор Метью Беннетт.

Вченим вдалося виявити цілий ланцюжок з як мінімум 10 слідів, які свідчать про те, що один із стародавніх людей повторював кроки гігантського лінивця. Крім того, в кінці доріжки дослідники виявили зовсім іншу серію відбитків, які свідчать про те, що тварина поверталася, вставала на задні лапи і розмахувала кігтями. Також на землі залишилися сліди другої людини, яка наблизилася до лінивця з іншого боку.

На думку палеонтологів, в заповіднику збереглися свідоцтва древнього полювання. Людина, яка слідувала по слідах лінивця, повинна була відволікти тварину для того, щоб інший мисливець наблизився до нього зі спини. На користь припущення говорить те, що сліди були свіжими.

Це протистояння мисливців і лінивців пройшло більше 11 700 років тому, йдеться в дослідженні. Льодовиковий період закінчився близько 11 700 років тому, і літопис викопних наземних лінивців показав, що до цього часу вони вимерли.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X