Стародавні гомініди могли жити в Аравії одночасно з сучасними людьми

8 грудня 2018, 10:16

Вчені виявили в Саудівській Аравії кам'яні інструменти, пов'язані з древніми людськими предками.

Предмети, аналогічні тим, які були зроблені ранніми людьми 1,5 мільйона років тому, були датовані віком 190 000 років, повідомляє EurekAlert!.

Це означає, що предмети "в стилі" раннього палеоліту продовжували робити на Аравійському півострові в місцевості Саффака навіть тоді, коли там з'явилися перші сучасні люди з абсолютно іншими знаряддями.

Відео дня

Ще понад 1,5 мільйона років тому, ранні люди робили кам'яні ручні інструменти в стилі, відомому як Ашельська культура. Це найдовша традиція виготовлення кам'яних інструментів. Нові дослідження, проведені Інститутом науки і історії людства Макса Планка і Саудівської комісією по туризму та національній спадщині, задокументували присутність представників ашельської культури на Аравійському півострові менше 190 000 років тому, що свідчить про те, що арабський Ашель закінчився приблизно в той час, як ранні Homo sapiens з'явилися в регіоні.

Ці дати є несподівано недавніми для регіону, в якому були знайдені одні з найдавніших прикладів такої технології за межами Африки. Наприклад, документи Леванту свідчать про давню ашельську присутність ще 1,5 мільйона років тому. З іншого боку, в місцевості Саффака представлені наймолодші інструменти ашельської культури в Південно-Західній Азії.

Більше 500 кам'яних знарядь, включаючи ручні інструменти та інші артефакти, відомі як отщепи, були відновлені під час розкопок. Деякі з кам'яних уламків були настільки "свіжими", що вчені змогли відновити камені, від яких вони були відокремлені. Ці та інші артефакти показують, що ранні люди виготовляли кам'яні інструменти саме на цій ділянці.

Неясно, які конкретно гомініди робили ці кам'яні знаряддя. Однак, саме в цьому регіоні були виявлені останки Homo erectus, якого вчені вважають прямим предком сучасної людини.

"Один з найбільших питань, яке у нас є, полягає в тому, чи зустрівся будь-хто з наших еволюційних предків і близьких родичів з Homo sapiens, і чи могло це статися десь в Саудівській Аравії. Майбутні польові роботи будуть присвячені розумінню можливих культурних та біологічних обмінів в цей період часу", - підкреслив професор Майкл Петрагліа з Інституту науки про людину Макса Планка, директор проекту, який привів до відкриттів в Саффаці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X