США спільно з Україною вже через кілька годин запустять ракету Антарес в космос

16 жовтня 2016, 21:03
Вже через кілька годин з космодрому на острові Уоллопс в штаті Вірджинія в США запустять ракету Антарес, яку розробляли спільно американські та українські науковці. Про це повідомляють в сюжеті ТСН.Тиждень

Її місія буде великою мірою залежати від українських інженерів і конструкторів.

Ракета повинна надіслати до Міжнародної космічної станції близько двох з половиною тонн вантажу – це будуть запаси продовольства і матеріали для проведення наукових досліджень, зокрема, згорання палива в умовах невагомості.

Відео дня

Старт Антареса запланований на 20:16 за місцевим часом, в Україні це буде третя година ночі.

"І дуже важливо, щоб українці у цей час приділили цьому запуску належну увагу і не проспали зліт, оскільки, крім того, що запуск ракети – це цікаво, видовищно і красиво, саме від перших дев'яти хвилин зльоту залежить і доля української аерокосмічної галузі на найближчі кілька років", - йдеться в сюжеті.

Основна конструкція першого ступеня Антареса розроблена українським конструкторським бюро Південне у кооперації з машинобудівним заводом Макарова, Хартрон-Акрос, Київприбором, Рапід Чезара і запорізьким Хартрон-Юком. Їх представники повинні з'явитися на майданчику через кілька годин.

Саме український перший ступінь відірве ракету від землі і виведе на заплановану траєкторію в повітрі. І це є одним з найбільш відповідальних моментів запуску.

Варто зазначити, що на багатьох західних веб-сайтах, в тому числі і на Вікіпедії, зазначено, що це спільний американо-російський проект. Але відтепер Антарес – це спільний американсько-український проект.

НАСА має сумний досвід співпраці з росіянами щодо Антаресу. Два роки тому, в жовтні 2014-го, попередня ракета з двигуном, виробленим компанією Енергомаш, переробленим під американські стандарти компанією Аероджет, вибухнула в повітрі майже відразу після зльоту.

Був це заводський брак або інша несправність, розслідувачі так і не з'ясували.

Перший зліт Антареса в 2013-му скасували за 9 хвилин до зльоту. В цьому році ракета повинна була злетіти на початку вересня, але запуск відклали на жовтень. І потім ще кілька разів переносили через погодні умови.

Якщо старт буде вдалим, вже в середу Антарес повинен з'явитися на орбіті.

НАСА і Орбітал (компанія, яка є відповідальною за Антарес в цілому) мають амбіції запуску ракетоносіїв на Місяць і Марс, тому розглядають широке коло можливостей співпраці саме з Україною і її ракетниками.

Раніше повідомлялося, що в ніч на п'ятницю, 16 вересня, був проведений запуск ракети-носія з українським двигуном, яка повинна вивести на орбіту апаратуру американського Bella Terra, що належить Google.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X