Справжні гобіти в Індонезії і нові імена елементів таблиці Менделєєва – кращі наукові фото тижня

11 червня 2016, 20:03
В Індонезії знайдені останки стародавніх низькорослих людей, прозваних гобітами, вік яких нараховує 700 тисяч років, а чотири нових хімічних елементи, відкритих на початку року, отримали імена

У 2004-му році вчені знайшли на індонезійському острові Флорес останки невідомого раніше представника роду Homo. Через маленький зріст (всього 1 метр) їх прозвали гобітами, хоча офіційна назва звучить інакше - Homo floresiensis (Людина флореська). З тих пір вчені сперечалися про те, чи були гобіти представниками окремого виду або останки належали особам, на чий зріст вплинула хвороба.

Відео дня

Тепер вчені знайшли нові останки, які належать предкам Homo floresiensis. Їх вік налічує 700 тисяч років. За словами професора Ґерріта ван ден Берга, який керував розкопками, "ця знахідка раз і назавжди" розвіє сумніви тих, хто думав, що Homo floresiensis просто був хворий.

На фото изображен профессор Геррит ван ден Берг, чья команда нашла останки предков индонезийских хоббитов
На фото изображен профессор Геррит ван ден Берг, чья команда нашла останки предков индонезийских хоббитов Фото:

Вважається, що гобіти походили від Homo erectus, який зменшився через острівну карликовість. Деколи це явище спостерігається у острівних тварин і пов'язане з нестачею їжі та відсутністю хижаків.

У січні поточного року таблицю Менделєєва поповнило 4 нових елемента. Весь цей час їм шукали відповідні назви. Хоча звучали пропозиції дати елементам імена на честь рок-зірки і фентезі-письменника, в результаті були обрані більш консервативні варіанти.

На снимке изображены японские ученые, открывшие элемент 113 и назвавшие его нихоний
На снимке изображены японские ученые, открывшие элемент 113 и назвавшие его нихоний Фото:

Елементи 113, 115, 117 і 118 тепер називаються ніхоній, московій, теннессін і оганессон. Імена були дані на честь Японії, Московської області, штату Теннессі і російського вченого Юрія Оганесяна В наступні 5 місяців назви ще будуть обговорюватися в Міжнародному союзі теоретичної і прикладної хімії. Однак, якщо не буде заперечень, назви будуть затверджені.

Американський Національний центр обробки даних снігу і льоду (NSIDC) відзначив значне зниження площі арктичних льодів в минулому місяці. Вона була більш ніж на мільйон квадратних кілометрів менше, ніж в середньому буває в травні. Передбачається, що у вересні поточного року цей показник досягне рекордно низької позначки.

В прошлом месяце площадь арктических льдов составила 12 миллионов квадратных километров / NASA/GSFC
В прошлом месяце площадь арктических льдов составила 12 миллионов квадратных километров / NASA/GSFC Фото:

NSIDC також поділився фотографією NASA. На ній видно вільну від льоду ділянку Моря Бофорта біля північного узбережжя Канади.

Показати ще новини
Радіо NV
X