Співавтори посмертно опублікували роботу Хокінга про "пухнасті чорні діри"

12 жовтня 2018, 14:29

Друком вийшла стаття, в якій знаменитий фізик Стівен Хокінг в партнерстві з колегами з Кембриджу та Гарварду розглядає зникнення інформації в чорних дірах.

Дослідники припускають, що якщо об'єкт потрапляє в чорну діру, він повинен збільшити температуру цієї діри, і її ентропія також повинна змінитися, пише Science Alert.

Стаття про це отримала назву Black Hole Entropy and Soft Hair (Ентропія чорної діри і легкий пушок). Дивна назва статті є відсиланням до фізичної "теоремі про відсутність волосся" у чорної діри, де "волосся" є метафорою інформації про матерію, яку чорна діра поглинає і не випускає назад.

Відео дня

Фотони, які оточують чорні діри, могли б записати ентропійне зрушення чорної діри. Саме такі фотони Хокінг і його колеги і називають "легким пухом". По суті ця метафора - спосіб пояснення температурних і ентропійних зрушень, щоб він відповідав тому, що ми вже знаємо про роботу Всесвіту.

Один з авторів нової роботи, фізик Малкольм Перрі з Кембриджського університету у Великій Британії заявив, що в статті зроблено важливий крок на шляху побудови теорії квантової гравітації. "Ця стаття свідчить про те, що м'який пух може пояснювати ентропію. Ми вважаємо, що це досить хороший крок, але попереду ще багато роботи", - сказав Перрі.

"У той час як вам потрібно бути вченим калібру Хокінга, щоб правильно зрозуміти тонкощі нового дослідження, здається дуже важливим, що, можливо, остання стаття Хокінга пов'язана з однією з його улюблених тем", - наголошують журналісти Science Alert.

Малкольм Перрі згадує, як в останній раз він говорив з Стівеном Хокінгом про дослідження, над яким вони працювали - це було всього за кілька днів до смерті Хокінга.

"Стівену було дуже складно спілкуватися, і мене перевели на гучний зв'язок, щоб я міг пояснити, куди ми прийшли. Коли я пояснив це, він просто широко посміхнувся. Я тільки сказав йому, де ми знаходимося, а він уже знав остаточний результат", - розповів Малкольм Перрі.

Знаменитий фізик-теоретик і популяризатор науки Стівен Хокінг помер 14 березня 2018 року в віці 76 років. Він з юних років страждав від бокового аміотрофічного склерозу. Хвороба не піддається лікуванню і з роками тільки прогресує.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X