Співати як Фредді Мерк'юрі. Європейські вчені розкрили загадку голосу соліста Queen

20 квітня 2016, 13:03
Міжнародна група дослідників вивчила архівні записи концертів та інтерв'ю Фредді Мерк'юрі і дізналася, що робило його голос унікальним

Соліст групи Queen Фредді Мерк'юрі, який пішов з життя понад 20 років тому, довгий час вважався одним з найбільш видатних вокалістів сучасності. Тепер, завдяки вченим зі Швеції, Австрії та Чехії, з'явилися наукові докази цього.

Відео дня

Проаналізувавши архівні записи, дослідники з'ясували, що, швидше за все, Мерк'юрі від природи мав баритон, хоча співак прославився як тенор. Крім того, соліст Queen володів технікою, якої знамениті майстри тувинського горлового співу. Під час виконання в нього вібрували не тільки голосові, але і вентрикулярні складки. Мерк'юрі також відзначався швидким вібрато (періодична зміна висоти, сили і тембру звуку).

Поєднання цих факторів "допомогло Мерк'юрі створити яскравий і ексцентричний сценічний образ".

Дослідникам не вдалося отримати доказів припущеннями про 4-октавний діапазон голосу виконавця. Вони відзначають, що проаналізовані ними дані не дозволяють підтвердити або виключити ймовірність, "що подібний феномен був притаманний голосу Фредді Мерк'юрі".

Показати ще новини
Радіо NV
X