Спирт в космосі і страшна давньоримська зброя – кращі наукові фото тижня
В протопланетном диску TW Hydrae – зірки, розташованої в сузір'ї Гідри – були виявлені молекули метилового спирту. Таке відкриття вченим вдалося зробити вперше. Вони підкреслюють, що виявлення метанолу в протопланетному диску дозволить краще зрозуміти процеси, які відбуваються на ранніх етапах формування зірок і планет.

TW Hydrae – молода зірка. Її вік становить усього 10 мільйонів років. Для порівняння, вік нашого Сонця становить близько 4,6 мільярдів років. TW Hydrae віддалена від Землі приблизно на 170 світлових років. Виявити молекули метанолу вченим вдалося за допомогою радіотелескопу ALMA, розташованого в чилійській пустелі Атакама.
NASA планує відправити людину на Марс тільки в 2030-х роках, але вже активно готується до цієї місії. Агентство опублікувало серію агітаційних плакатів, що закликають фахівців в різних сферах приєднуватися до подорожі на Червону планету. Постери були створені ще в 2009-му році, але широкій публіці вони стали доступні тільки зараз.

"Марс потребує ТЕБЕ, - зазначається на сайті NASA. – У майбутньому на Марсі знадобляться дослідники, фермери, геодезисти і вчителі, але перш за все ТИ".
В ході розкопок в Шотландії археологам вдалося знайти новий вид зброї, яка використовувалося в римській армії. На місці бою, що відбувся між римлянами і кельтами приблизно 1800 років тому, були знайдені метальні снаряди з невеликими отворами.

Такі снаряди запускалися з пращі і в польоті видавали свистячий звук. Вважається, що римські воїни використовували їх не тільки для завдання шкоди противнику, але і для його залякування.