SpaceX відправить в космос суперкомп'ютер

14 серпня 2017, 09:38
Ракета Falcon 9 від SpaceX доставить на МКС суперкомп'ютер, побудований компанією Hewlett Packard

За попередніми розрахунками, Spaceborne Computer стане найпотужнішим комп'ютером, який коли-небудь працював в космосі, пише CNN .

За словами Марка Фернандеса, інженера HP, який очолює новий експеримент, суперкомп'ютер буде приблизно в 100 разів більш потужним, ніж середній настільний комп'ютер. Але головне - він здатний функціонувати в умовах космосу.

Відео дня

"Ми створили унікальний корпус з водяним охолодженням для обладнання і розробили спеціальне програмне забезпечення для вирішення екологічних обмежень, щоб відповідати вимогам до надійності обчислень в космосі", - пояснив Марк Фернандес.

Цей комп'ютер розроблений для обчислювальних і комунікаційних потреб місій на Марс. Він відноситься до класу HPE Apollo 40, це клас з високою продуктивністю обчислень під управлінням операційної системи Linux. Spaceborne Computer зможе самостійно визначати несприятливі умови для роботи і реагувати на них зниженням енергоспоживання або тимчасовим відключенням.

Журналісти відзначають, що комп'ютер буде підключений і введений в експлуатацію орієнтовно 4 вересня. Марк Фернандес з колегами проведе кілька годин за польовими випробуваннями комп'ютера, щоб переконатися, що він повністю функціональний.

Раніше НВ повідомляло, що глава компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що ракета Falcon Heavy здійснить перший політ в листопаді цього року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X