SpaceX відправить приватний японський апарат до Місяця в 2020 році

27 вересня 2018, 08:00

Японська компанія iSpace уклала з компанією SpaceX контракт на відправку двох місій до Місяця - в 2020 і 2021 році.

Ця компанія дійшла до фіналу конкурсу Google Lunar XPrize, і готує свої апарати вже кілька років, повідомляється в офіційному блозі iSpace.

Під час першої місії компанія відправить до Місяця посадковий апарат, але він не буде приземлятися на поверхню Місяця, а вийде на орбіту навколо неї і почне передавати на Землю дані.

Відео дня

"Ми поділяємо бачення з SpaceX, що дозволяє людям жити в космосі, тому ми дуже раді, що вони приєднаються до нас на цьому першому етапі нашої подорожі", - заявив Такеши Хакамада, засновник і генеральний директор iSpace.

В 2021 році iSpace відправить другий апарат, який зробить м'яку посадку на Місяць і доставить на її поверхню невеликі місяцеходи, які будуть також збирати наукові дані.

"Ми вступаємо в нову еру в дослідженні космосу, і SpaceX з гордістю вибрала ispace для запуску своїх перших місячних місій. Ми з нетерпінням очікуємо доставки цього інноваційного космічного корабля на Місяць", - додав президент SpaceX Гвінн Шотвелл.

Перші дві місячні місії компанії iSpace будуть виконані в межах програми HAKUTO-R. Ім'я HAKUTO означає "білий кролик", воно засноване на місцевому фольклорі про кролика на Місяці. До речі, в Китаї розповідають подібні легенди про місячного зайця - в його честь був названий перший китайський місяцехід.

iSpace - приватна місячна геологорозвідувальна компанія з перспективою розширення людської присутності за межами Землі. Компанія, яка в даний час налічує більш ніж 65 працівників, працює в Японії, Люксембурзі і США і підписала партнерські відносини з Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) і урядом Люксембургу.

Раніше НВ повідомляло, що компанія SpaceX повідомила, що першим космічним туристом, який відправиться до Місяця, стане мільярдер Юсаку Маезава. Але японець розповів, що відправиться в космос не один. Він викупив всі доступні місця на ракеті BFR і пропонує художникам приєднатися до нього в польоті.

Показати ще новини
Радіо NV
X