Собачий грип. Вчені попередили про нову загрозу здоров'ю людей

7 червня 2018, 08:21

Собаки можуть стати мимовільною системою доставки для наступного небезпечного штаму грипу серед людей.

Міжнародна група дослідників вже знайшла у собак різновиди вірусу, віді можуть потенційно заразити людей, повідомляє Independent.

Вчені виявили, що вірус тепер може переходити від свиней, одного з небагатьох видів, які переносять грип, собакам. Вони, в свою чергу, можуть заразити людей. Також з'ясувалося, що штами грипу собак стають все більш різноманітними. Це нагадує про події, які призвели до спалаху глобального свинячого грипу десять років тому.

Відео дня

"Поширення вірусів грипу серед собак небезпечно тим, що їх рівень генетичної різноманітності майже так само високий, як і серед людей. Це помітно підвищує ймовірність того, що вірус навчиться заражати і людей, пристосовуючись до нових порід собак", - розповідає провідний автор дослідження, Адольфо Гарсія-Састре з медичної школи Маунт-Синай в Нью-Йорку.

Дослідники проаналізували геном 16 вірусів грипу, які були виявлені у собак в південному регіоні Гуансі в Китаї. Виявилося, що ці віруси містять в собі фрагменти геномів трьох різних штамів грипу, H1N1, H3N8 і H3N2, які до цього вражали тільки людей, птахів і свиней, але не собак.

Більшість з цих собак були домашніми тваринами, яких привели до ветеринара, але велика популяція вуличних собак і торгівля собачим м'ясом роблять поширення інфекції більш імовірним, ніж в інших країнах.

Розвиток вірусу грипу породив нове сімейство патогенів групи H1N1, які здатні заражати і собак, і свиней, і поширюватися між ними повітряно-крапельним шляхом. Поки незрозуміло, чи може цей вірус проникати і в організм людей - зараз вчені перевіряють це, проводячи досліди на культурах людських клітин.

У разі, якщо ці нові штами заражають людей, вони можуть бути дуже серйозною проблемою, оскільки наші імунні системи раніше не зустрічалися з ними і повільно справляються з інфекцією. Під час пандемій свинячого грипу від людей потрібно було уникати тісного контакту з хворими тваринами. Але проблема в тому, що багато людей набагато частіше контактують з собаками, ніж з тваринами на фермах.

Джонатан Болл, професор молекулярної вірусології в Нотінгемському університеті, який не брав участі в дослідженні, сказав, що навряд чи ми можемо здогадатися про наступний спалах, але варто визнати, що собаки можуть бути його джерелом.

"У людей багато взаємодії з собаками, і ми знаємо, що собаки можуть заразитися грипом. Це дослідження, є доказом того, що собаки можуть бути заражені декількома штамами вірусів, в першу чергу вірусами свиней, які є відомим резервуаром небезпечних для нас вірусів грипу. Це збільшує потенційну загрозу і для собак, які стають свого роду "судинами для змішування", для появи нових штамів вірусу, які могли б в майбутньому поширитися на людей", - підкреслив Джонатан Болл.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X